Podczas kłótni w lokalu ugodził nożem 26-latka. Ofiara walczy o życie, 29-letni agresor za kratkami!

kpp-wielun
KPP Wieluń

Wieluńscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu pajęczańskiego, który podczas kłótni ugodził nożem 26-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. 

19 listopada,około godziny 1.06 do dyżurny wieluńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z lokali gastronomicznych na terenie gminy Osjaków mężczyzna został zraniony nożem. Skierowani na miejsce policjanci zastali rannego 26-latka, któremu udzielili pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę zespołu medycznego, który zabrał go do szpitala. 

- Wstępne ustalenia przebiegu zdarzenia wskazywały, że mężczyźni poznali się tego wieczoru w lokalu gastronomicznym, gdzie 26-latek był wspólnie ze znajomymi. Uczestnicy spotkania pili alkohol. Po pewnym czasie pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki, podczas której 26- latek został ugodzony nożem. Pokrzywdzony doznał ciężkich obrażeń ciała - przekazuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej komendy.

CZYTAJ >>> Zwłoki kobiety w Wieruszowie. To było zabójstwo?

Po całym zdarzeniu sprawca został ujęty przez innych uczestników spotkania i natychmiast przekazany przybyłym na miejsce policjantom. Funkcjonariusze zatrzymali 29-latka i osadzili w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zabezpieczyli również przy nim nóż. 

- 29-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego doprowadzony został do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności - podsumowuje rzeczniczka wieluńskiej Policji.

CZYTAJ >>> Straciła panowanie nad autem, niewielkie Renault uderzyło w drzewo. Małżeństwo i 1,5- roczne dziecko w szpitalu [Foto]