Podsumowanie sportowej rywalizacji w powiecie zgierskim. Wręczono nagrody dla najlepszych

normal_9c144203b5f01087bc03e48e3c8f74eeaa97d51c
fot. Starostwo Powiatowe w Zgierzu

W zgierskim starostwie podsumowano sportową rywalizację szkół powiatu zgierskiego za ubiegły rok szkolny. Przez ostatnie 12 miesięcy dzieci i młodzież rywalizowały w: biegach przełajowych, czwórboju lekkoatletycznym, piłce ręcznej, unihokeju, tenisie stołowym, pływaniu, koszykówce, siatkówce plażowej, badmintonie i piłce nożnej. 

Starosta Zgierski Bogdan Jarota wraz z Wicestarostą Dominikiem Gabrysiakiem nagrodzili pucharami i bonami na sprzęt sportowy najlepsze placówki. Sukces naszych młodych sportowców jest imponujący – kolejny rok z rzędu powiat zgierski stoi na podium rywalizacji szkół z całego województwa łódzkiego.

I tak w Igrzyskach Dzieci na I miejscu uplasowała się Sportowa Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie Łódzkim, a tuż za nią znalazły się podstawówki - nr 1 w Głownie (II miejsce) i nr 8 w Zgierzu (III miejsce).

W klasyfikacji w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej ponownie pierwsze miejsce na podium zajęła aleksandrowska szkoła sportowa im. J. Jaworskiego. Tym razem II miejsce przypadło zgierskiej SP 8, a głowieńska SP 1 zajęła III miejsce.

W Licealiadzie bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Mistrzostwa Sportowego – LO w Aleksandrowie Łódzkim, II miejsce przypadło w udziale ozorkowskiemu LO im. S. Żeromskiego, natomiast na ostatnim miejscu na podium uplasowało się I LO w Głownie.

- Stałe rosnący poziom sportowy w szkołach cieszy i udowadnia, że sport może iść w parze z nauką. Nasza młodzież z roku na rok poprawia również wyniku na egzaminach maturalnych - powiedział Wicestarosta Dominik Gabrysiak.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zgierzu / własne