Najważniejsze wideo w lodzkie

Policjanci promowali wakacyjne bezpieczeństwo podczas pikników rodzinnych

259-196731
fot. KPP Sieradz

Sieradzcy policjanci wzięli udział w piknikach rodzinnych zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 10 i 4 w Sieradzu. Atrakcji było wiele, dlatego najmłodsi tak licznie odwiedzali „niebieskie stoisko". Przygotowując się do nadchodzących wakacji, dla mundurowych była to doskonała okazja, aby przypominać dzieciom jak bezpiecznie wypoczywać.

Imprezy plenerowe zorganizowane w sieradzkich szkołach, z uwagi na piękną słoneczną pogodę i wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów przyciągnęły wielu odwiedzających. Były one związane zarówno z obchodzonym niedawno Dniem Dziecka, jak i przygotowaniem do sezonu letniego i nadchodzących wakacji. Sieradzcy mundurowi jak co roku włączają się we wszelkie przedsięwzięcia, na których promują szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Stoisko sieradzkiej policji, na którym czekało dla odwiedzających wiele atrakcji, cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie wsiadały za kierownicę radiowozów. Najmłodsi mogli przymierzyć części wyposażenia oraz akcesoria wykorzystywane w służbie. Dzieci chętnie wykonywały odciski palców na specjalnie przygotowanych kartach „Daktyloskopia na wesoło". Wszystkiemu bacznie przyglądała się policyjna maskotka – Komisarz Błysk, z którym dzieci chętnie pozowały do wspólnych zdjęć.

Ponieważ „wielkimi krokami" nadchodzą wakacje, policjanci już rozpoczęli akcję „Bezpieczne wakacje". Wyczulają najmłodszych na różnego rodzaju zagrożenia oraz ucząc bezpiecznych zachowań, czuwają nad tym, aby letni wypoczynek był dla nich jak najbezpieczniejszy. Mundurowi udzielali wielu cennych rad na temat zachowania w domu, podczas zabawy oraz nad wodą. Policjanci mówili również o bezpieczeństwie w ramach kampanii ,,Stop włamaniom do domów" oraz ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". W trakcie pikników policjanci zachęcali do wzięcia udziału w ogłoszonym w ramach akcji konkursie plastyczno - filmowym pn. „Artystyczny przewodnik". Konkurs skierowany jest do osób w wieku od 5 do 16 lat, chętni mogą nadsyłać prace do Biura Prewencji Komendy Głównej Policji do 10 września 2024 roku. Szczegóły dotyczące konkursu opublikowano na stronie internetowej KGP. Piknik był również doskonałą okazją, aby promować zawód policjanta. Funkcjonariuszki zapoznały zainteresowanych z ofertą podjęcia służby w Policji. Udzielały informacji jak wygląda procedura rekrutacyjna oraz jakie wymogi trzeba spełniać, aby wstąpić w szeregi naszej formacji. Wśród dzieci było najwięcej deklaracji o wstąpieniu w szeregi policji. Policjanci przypominali również o korzystaniu przez mieszkańców z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


Źródło: KPP Sieradz