Najważniejsze wideo w lodzkie

Policjanci zabezpieczali procesje na terenie powiatu poddębickiego

268-171910
fot. KPP Poddębice

W trakcie obchodów uroczystości Bożego Ciała jak co roku w procesjach ulicami powiatu poddębickiego przeszło kilkadziesiąt tysięcy osób. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach dbali o ich bezpieczeństwo.

Policjanci poddębickiej drogówki już od wczesnych godzin rozpoczęli zabezpieczenie procesji na terenie gmin Pęczniew i Zadzim. Mundurowi kierowali ruchem w newralgicznych miejscach minimalizując niedogodności na czas przejścia procesji.

W Spycimierzu od wielu lat kultywowana jest tradycja układania dywanów kwiatowych na procesję Bożego Ciała. Tradycja ta przyciąga wielu turystów i pielgrzymów. W procesji wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Jest to jedna z niewielu miejscowości w kraju, gdzie uroczystość odbywa się w godzinach popołudniowych. Wydarzenie wymaga szczególnego zaangażowania służb mundurowych. Poddębiccy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy z jednostek ościennych kierowali ruchem drogowym co pozwoliło na prawidłowy i bezkolizyjny przebieg uroczystości.

Podczas zabezpieczania wszystkich procesji policjanci nie odnotowali żadnych incydentów, które miałyby wpływa na przebieg uroczystości bądź bezpieczeństwo ich uczestników.

Źródło: KPP Poddębice