wersja testowa serwisu

Policjanci zatrzymali agresorów z gminy Wieruszów. "Stwarzali zagrożenie podczas interwencji publicznej"

policja---napis

Wieruszowscy policjanci zatrzymali prewencyjnie dwóch mieszkańców gminy Wieruszów, którzy swoim zachowaniem stwarzali zagrożenie, podczas interwencji publicznej w Teklinowie w gminie Wieruszów. Zatrzymani noc spędzili w policyjnym „areszcie" i nie wykluczone, że teraz cywilnie odpowiedzą przed sądem za swoje naganne zachowanie.

Wczoraj (12 stycznia) dyżurny wieruszowskiej komendy policji został powiadomiony o awanturze w Teklinowie, w gminie Wieruszów. Wstępnie okazało się że tej nocy, po godzinie 22:00 na jednej z prywatnych posesji, doszło do utarczek słownych oraz szarpaniny, pomiędzy trzema obywatelami Ukrainy, w wieku od 28 do 55 roku życia a dwoma mężczyznami, którzy pieszo uciekli z miejsca tej awantury.

Sprawna interwencja funkcjonariuszy, po kilku minutach doprowadziła do zatrzymania mężczyzn. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Wieruszów, w wieku 23 i 37 lat, którzy byli pijani. Policyjny alkomat wskazał w organizmie 23–latka prawie 1,5 promila alkoholu, natomiast u jego 37–letniego kompana ponad 1,5 promila alkoholu. Z uwagi na silne pobudzenie mężczyzn, oraz niestosowanie się do poleceń policjantów, dotyczących zachowania zgodnego z prawem, funkcjonariusze zatrzymali prewencyjne agresorów. W tej sytuacji zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym „areszcie".

- Niewykluczone, że teraz strony konfliktu, na drodze postępowania cywilnoprawnego przed sądem, będą dochodzili swoich roszczeń i dążyli do wyjaśnienia całej sytuacji. Przypominamy, że w przypadku oskarżenia prywatnego, za przestępstwo znieważenia, grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności, natomiast za przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej człowieka, grozi kara pozbawienia wolności nawet do roku - informuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie.