Policjantka opowiadała o służbie podczas spotkania z uczniami

255-188778
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Urząd Pracy z Rawy Mazowieckiej zaprosił firmy do przedstawienia swoich ofert pracy do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białej Rawskiej, wśród ich znaleźli się również policjanci. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda rekrutacja i gdzie można znaleźć wszelkie informacje związane z naborem.

Policjanci z rawskiej komendy zostali zaproszeni na spotkanie do najstarszych klas Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białej Rawskiej, gdzie prezentowali jak wygląda praca w Policji, co trzeba zrobić aby rozpocząć etap naboru. 

- Istotą tego spotkania było przede wszystkim przybliżenie młodzieży, jakie należy spełnić wymagania, aby zostać policjantem oraz jakie możliwości daje służba w tej formacji. Policjantka podkreślała fakt, że w codziennej służbie bardzo ważna jest chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, empatia oraz duża odporność psychiczna, gdyż na co dzień stróże prawa spotykają się z wieloma stresującymi sytuacjami, które niejednokrotnie zagrażają życiu lub zdrowiu - mówi aspirant Agata Krawczyk. - Przytaczając ciekawe przykłady ze służby funkcjonariuszka przekonywała uczniów, że w tej instytucji można czerpać mnóstwo satysfakcja z wykonywanej pracy. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał zapach samochodowy promujący trzeźwość za kierownicą.