Policyjne kontrole prędkości w powiecie łowickim. Ponad 110 wykroczeń

kpp-radomsk_20230525-075545_1

Policjanci z ruchu drogowego prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety niektórzy wciąż zapominają, że prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. W minionym tygodniu mundurowi ujawnili sporo przekroczeń prędkości. Przypominamy, że za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h grozi wysoki mandat i utrata uprawnień do kierowania.

W minionym tygodniu policjanci z "drogówki" prowadzili działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na głównych ciągach komunikacyjnych powiatu łowickiego. Poprawa pogody sprawiła, że kierowcy zapominają o bezpieczeństwie, wciskając mocniej pedał gazu. Funkcjonariusze ujawnili aż 117 takich wykroczeń, w tym trzy przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50km/h. 

- 24 lutego o godzinie 9.46 w Nieborowie samochodem kia poruszał się 60-letni łowiczanin, którzy w obszarze zabudowanym osiągnął prędkość 107km/h. 29 lutego po godzinie 7.00 w Zdunach wpadł 19-latek z powiatu łowickiego jadąc audi z prędkością 104km/h, a o godzinie 9.40 w Bielawach z prędkością 108km/h cuprą poruszał się 45-latek z powiatu łowickiego. Wszyscy stracili już uprawnienia do kierowania. Przypominamy, że w przypadku przekroczenia prędkości powyżej 50km/h, grozi utrata prawa jazdy, wysokie mandaty oraz punkty karne - mówi nadkom. Urszula Szymczak.

Przed nami ciepły weekend, ale pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. 

- Im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania i mniejsze prawdopodobieństwo, że w momencie pojawienia się na drodze przeszkody, bezpiecznie wyhamujemy. Każdy z nas wie, jakie mogą być tego konsekwencje, niejednokrotnie finał takich zdarzeń może być tragiczny. Zatem kierowco, noga z gazu! Myśl nie tylko o sobie ale i innych uczestnikach ruchu drogowego, bo na drodze nie jesteś sam - dodaje nadkom. Urszula Szymczak. - Policjanci z ruchu drogowego będą na drogach przeprowadzać działania „Prędkość", aby wyeliminować piratów drogowych.