Policyjne podsumowanie ferii zimowych na terenie powiatu rawskiego

255-188075
fot. KPP Rawa Mazowiecka

W tym roku ferie zimowe w województwie łódzkim trwały od 29.01 do 11.02. Półkolonie, zimowiska, kina, pływalnie działały w pełni. Policjanci z rawskiej komendy spotykali się z dziećmi i młodzieżą w szkołach jeszcze przed rozpoczęciem ferii, ale także w trakcie na półkoloniach. Apelowali, żeby pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na dworze czy też na wyjeździe. Funkcjonariusze ruchu drogowego dbali aby na drogach powiatu rawskiego było bezpiecznie.

Jeszcze przed rozpoczęciem ferii zimowych policjanci spotykali się z dziećmi i młodzieżą w szkołach aby przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw w domu, na dworze czy podczas wyjazdów. Najmłodsi odwiedzali również mundurowych w komendzie. W trakcie ferii funkcjonariusze odwiedzali najmłodszych na świetlicach i półkoloniach.

Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży czuwali również policjanci z wydziału ruchu drogowego. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali blisko 500 pojazdów i 10 autokarów. Policjanci zwracali również uwagę na zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego. Uwadze policjantów nie umknął również stan techniczny pojazdów, który w 40 przypadkach pozostawiał wiele do życzenia w związku z tym policyjna kontrola musiała zakończyć się zatrzymaniem przez funkcjonariuszy dowodów rejestracyjnych. Policjanci z rawskiej drogówki odnotowali łącznie 253 wykroczenia. Funkcjonariusze zatrzymali w tym czasie 8 praw jazdy oraz wyeliminowali wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nietrzeźwych kierujących. W tym czasie doszło do 2 niegroźnych wypadków oraz do 21 kolizji drogowych.

Przypominamy, że zimowy wypoczynek trwa w innych częściach naszego kraju, dlatego rawscy policjanci, aż do 25 lutego będą prowadzić działania ukierunkowane na bezpieczeństwo podróżnych.

Źródło: KPP Rawa Mazowiecka