Najważniejsze wideo w lodzkie

Pościg za kierowcą Citroena zakończony odsiadką w areszcie!

250-197652

Policjanci z pajęczańskiej drogówki zatrzymali 45-latka, który nie zatrzymał się do kontroli po tym jak jadąc Citroenem przekroczył dozwoloną prędkość. Ponadto okazało się, że wsiadł za kierownicę mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie oraz posiadał podwójny dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

3 lipca policjanci z pajęczańskiej drogówki podczas prowadzonej kontroli prędkości w miejscowości Rząśnia w godzinach popołudniowych, zmierzyli prędkość Citroenowi, którego kierujący wyraźnie nie stosował się do obowiązujących ograniczeń. Pomiar prędkości jadącego pojazdu wykazał, że porusza się 84km/h w terenie zabudowanym.

- Mundurowi wydali polecenie do zatrzymania, po którym kierujący ominął funkcjonariuszy, znacznie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za oddalającym się Citroenem powiadamiając o tym fakcie oficera dyżurującego pajęczańskiej komendy. Mężczyzna nie reagował na wydawane sygnały świetlne, dźwiękowe i cały czas kontynuował ucieczkę - mówi mł. asp. Wioletta Mielczarek, oficer prasowa pajęczańskiej komendy Policji.

Mundurowi w miejscowości Trzcinica udaremnili dalszą jazdę kierującemu i zatrzymali jego samochód. Okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, posiadał podwójny dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Citroen nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz badań technicznych. 

- Mężczyzna został zatrzymany, noc spędził w policyjnym areszcie, jego pojazd skonfiskowano zgodnie z nowymi przepisami. Prokurator wobec mężczyzny zastosował policyjny dozór. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności - podsumowuje mł. asp. Wioletta Mielczarek.