Policjanci wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy na jednym adresie zatrzymali dwie osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. 49-latek ścigany listem gończym za przestępstwa przeciwko mieniu na najbliższe 18 miesięcy trafił już do zakładu karnego. Jego straszy o 10 lat brat uniknął aresztu, wpłacając zasądzoną karę grzywny na konto sądu.
Policjanci wydziału kryminalnego na podstawie listu gończego wydanego przez łódzki sąd od 2017 roku prowadzili poszukiwania za 49-latkiem. Zgodnie z wyrokiem sądu skazany nie stawił się do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze półtora roku za przestępstwa przeciwko mieniu. Wszystkie ustalenia wskazywały, że mężczyzna ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości poza granicami kraju.
- Policyjni „poszukiwacze" monitorując sprawę ustalili, że może on w najbliższym czasie odwiedzić rodzinne strony. Potwierdzając własne informacje 19 listopada pojechali na teren jednej z miejscowości w gminie Świnice Warckie. Tam, zatrzymali ukrywającego się od 8 lat przed wymiarem sprawiedliwości mężczyznę. Dodatkowo na tym samym adresie wpadł jego 59-letni brat, za którym łódzki sąd wydał nakaz doprowadzenia do odbycia zastępczej kary aresztu za wykroczenie - mówi aspirant sztabowy Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP Łęczyca.
Straszy z poszukiwanych uniknął więzienia, wpłacając zasądzoną karę grzywny na konto sądu. 49-latek ścigany listem gończym za przestępstwa przeciwko mieniu na najbliższe 18 miesięcy trafił już do zakładu karnego.