Powołują się na współpracę z gminą i chcą załatwiać formalności w ramach programu "Czyste powietrze". Urzędnicy apelują!

workbook-1205044_1280
fot. poglądowe/ Pixabay

Pracownicy Urzędu Gminy Gorzkowice otrzymują pytania i zgłoszenia od mieszkańców do których zgłaszają się firmy oferujące usługi przygotowania wniosku o dotację w ramach rządowego programu "Czyste Powietrze". Urzędnicy apelują i ostrzegają mieszkańców, bo urząd z żadnymi prywatnymi podmiotami w tym zakresie nie prowadzi współpracy.

- W ostatnim czasie pojawiają się na terenie Gminy Gorzkowice firmy oferujące usługi sporządzenia wniosków w zakresie dofinansowań do wymiany kotłów, termomodernizacji budynków w ramach Programu "Czyste Powietrze", powołując się na współpracę z Urzędem Gminy Gorzkowice. Urząd Gminy Gorzkowice nie prowadzi współpracy z żadnymi firmami - wyraźnie zaznaczają pracownicy gorzkowickiego urzędu.

Gminny samorząd na podstawie porozumienia z łódzkim Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, prowadzi nieodpłatny punkt doradczy. Mieszkańcy gminy mogą w nim złożyć wniosek o dotację oraz otrzymać bezpłatną pomoc w zakresie sprawdzenia i weryfikacji wniosku pod kątem zgodności z wymaganiami programu.

- Mieszkańcy zainteresowani złożeniem wniosku w programie "Czyste Powietrze" powinni skontaktować się z pracownikiem Urzędu Gminy w celu umówienia spotkania i bezpłatnej pomocy w przygotowaniu wniosku - podsumowują pracownicy UG Gorzkowice.