wersja testowa serwisu

Pożar w bloku w gminie Daszyna, w akcji kilkudziesięciu strażaków. Ewakuowano mieszkańców, jedna osoba trafiła do szpitala

271536244_1610253459329329_1554974356612193316__20220114-101412_1
fot. OSP Leźnica Mała

Kilka zastępów straży pożarnej pracowało wczoraj (13 stycznia) w miejscowości Koryta (gm. Daszyna), gdzie doszło do pożaru w wielorodzinnym budynku mieszkalnym.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 21:00. Wtedy do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w dwupiętrowym bloku w miejscowości Koryta. 

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził, że pożarem objęte jest mieszkanie na parterze w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Silne zadymienie na klatce schodowej. Konieczność dyspozycji dodatkowych Sił i Środków. Po dokonaniu kolejnego etapu rozpoznania, stwierdzono jedną osobę poszkodowaną, znajdującą się w piwnicy budynku mieszkalnego wielorodzinnego (prawdopodobnie zatrucie tlenkiem węgla) - relacjonuje asp. Grzegorz Sobiński, oficer prasowy KP PSP w Łęczycy. - Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia; podaniu dwóch prądów wody w natarciu na źródła ognia; przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych; ewakuowaniu czterech osób z budynku mieszkalnego wielorodzinnego, w tym: jednej osoby znajdującej się w piwnicy budynku oraz trzech osób przy pomocy SHD-25; udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej; usunięciu nadpalonych materiałów z pomieszczenia mieszkalnego; oświetleniu terenu akcji.

Osoba poszkodowana została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego i po przebadaniu przez lekarza została przetransportowana do ZOZ w Łęczycy.

Akcja strażaków trwała ponad cztery godziny. Udział w niej brało sześć zastępów straży pożarnej, w tym trzy JRG Łęczyca i po jednym z OSP Daszyna, OSP Topola Królewska i OSP Leźnica Mała.

Zobacz zdjęcia: