Poznaliśmy zwycięzców „Laudate Dominum”- „Chwalmy Pana”

Poznaliśmy zwycięzców „Laudate Dominum”- „Chwalmy Pana”
fot. UM Uniejów

Niezwykła 25-tka utalentowanych wokalnie dzieci i młodzieży z terenu powiatu poddębickiego zaprezentowała swoje umiejętności i zaśpiewała piosenki religijne na Festiwalu Piosenki „Laudate Dominum" w Kolegiacie pw. NMP w Uniejowie.

Koncert 9 czerwca 2024 r. poprowadzili członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Uniejowskiej Orkiestry „UNISONO" – Agata Janiak i Łukasz Kołata.

Jury, w składzie: Beata Stanisławska (dyrygent Konin Gospel Choir), Marta Ludwicka (zespół Effatha) i Paweł Lewiński (zespół wokalny Cantabile), z zapartym tchem wysłuchało, a następnie w zakrystii burzliwie obradowało, ponieważ poziom wykonania piosenek był bardzo wysoki i ciężko było ocenić, kto jest zwycięzcą.

A o to lista zwycięzców w pięciu kategoriach wiekowych:

Kat. 1 6-9 lat (5 osób):

1. Maja Szymkowiak (Szkoła Podstawowa w Uniejowie)
2. Weronika Jarnot (Szkoła Podstawowa w Wilamowie)
3. Hanna Gawrońska (Miejskie Przedszkole w Uniejowie)
Wyróżnienia: Zofia Jaśkiewicz (Miejskie Przedszkole w Uniejowie), Liliana Szymczak (Szkoła Podstawowa w Wilamowie).

Kat. 2 10-11 lat (5 osób)

1. Joanna Wrąbel (Szkoła Podstawowa w Wilamowie)
2. Wiktoria Krokosz (Szkoła Podstawowa w Dalikowie)
3. Marcel Kąpielski (Szkoła Podstawowa w Uniejowie)
Wyróżnienia: Joanna Gdańska (Szkoła Podstawowa w Wieleninie), Maja Wszołek (Szkoła Podstawowa w Uniejowie).

Kat. 3 (4 osoby) Uczestnicy PŚDS w Czepowie:

1. Jacek Jędrzejczak
2. Anna Świątczak
3. Jarosław Grabarczyk
Wyróżnienie: Józef Gawin.

Kat. 4 12-13 lat (5 osób)

1. Oliwia Pacześna (Szkoła Podstawowa w Wilamowie)

2. Michalina Kujawa (Szkoła Podstawowa w Uniejowie)

3. Amelia Wrąbel (Szkoła Podstawowa w Wilamowie)

Wyróżnienie: Kinga Przybylska (Szkoła Podstawowa w Wartkowicach), Aleksandra Skiera (Szkoła Podstawowa w Wilamowie).

Kat. 5 14-20 lat (6 osób)

1. Kacper Pizulski (Szkoła Podstawowa w Uniejowie)
2. Natalia Zalasa (Szkoła Podstawowa w Dalikowie)
3. Oliwia Kwiatkowska (Szkoła Podstawowa w Uniejowie)
Wyróżnienie: Marianna Stefańska (Liceum Ogólnokształcące w Turku), Piotr Piaseczny (Szkoła Podstawowa w Wartkowicach), Kornelia Bugajna (Szkoła Podstawowa w Dalikowie).

Na zakończenie, tuż przed wręczeniem nagród zwycięzcom przez prezes Stowarzyszenia „UNISONO" – Magdalenę Chmielecką, i zaraz po wystąpiła Uniejowska Grupa Wokalna, która wykonała kilka piosenek, m.in. Abba Ojcze.

W koncercie wzięli udział przedstawiciele władz województwa łódzkiego, powiatu poddębickiego, miasta i gminy Uniejów oraz mieszkańcy powiatu, w tym najwierniejsi kibice – rodzice i nauczyciele dzieci i młodzieży.

Koncert zrealizowano w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego. 

Źródło: UM Uniejów