wersja testowa serwisu

Próba oszustwa "na wnuczka". Telefony rozdzwoniły się u seniorów z Sieradza

Próba oszustwa "na wnuczka". Telefony rozdzwoniły się u seniorów z Sieradza

Oszuści działający pod legendą bezwzględnie wykorzystują wrażliwość i ufność osób starszych, chcąc wyłudzić od nich pieniądze. Minionej doby fałszywy „wnuczek" próbował oszukać kilka starszych mieszkanek Sieradza. Na szczęście seniorki nie dały się zwieść oszustom. Gratulujemy im czujności, a ich rozsądne zachowanie zasługuje na pochwałę.

W środę, 17 listopada w godzinach popołudniowych do kilku starszych mieszkanek Sieradza na telefon stacjonarny dzwoniła kobieta. Podała się za ich wnuczkę i płacząc poinformowała je, że spowodowała wypadek. Twierdziła, że potraciła na pasach kobietę w ciąży, która w stanie ciężkim leży w szpitalu. Prosiła o pilną pożyczkę dużej sumy pieniędzy, aby wpłacić kaucję w prokuraturze.

„Fałszywa" wnuczka przez cały czas prowadziła rozmowę i zakazała jakiegokolwiek kontaktu z innymi osobami. Seniorki już po paru minutach rozmowy zorientowały się, że prawdopodobnie rozmawiają z oszustką. Sprytnie poprowadziły rozmowę, a w między czasie zweryfikowały kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zadzwoniły do członków rodziny i sprawdziły czy rozmówca jest tym za kogo się podaje.

Kiedy oszustka wywnioskowała, że nie uda jej się wyłudzić pieniędzy, rozłączyła się. O próbach oszustwa członkowie rodziny poinformowali policję. 

źródło: KPP w Sieradzu