Profilaktyczne spotkania z rodzicami w skierniewickich szkołach

249-182445
fot. KMP w Skierniewicach

Policjanci w ostatnich dniach wizytowali w Szkole Podstawowej numer 5 w Skierniewicach, gdzie wraz z rodzicami nastolatków poruszali tematy związane z różnymi zagrożeniami, z którymi mogą spotkać się ich pociechy.

Mundurowi ze skierniewickiej komendy przeprowadzili spotkania z rodzicami w Szkole Podstawowej numer 5 w Skierniewicach. Dyskusja dotyczyła głównie odpowiedzialności nieletniego ucznia za popełnione czyny zabronione. Omówiono również zagrożenia związane z cyberprzemocą a także bezpieczeństwem w miejscach publicznych.

- Na spotkaniu rodzice dowiedzieli się również, jakie prawa i obowiązki mają ich dzieci, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie postawy powinni przyjmować uczniowie, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo. Funkcjonariusze uświadomili uczestnikom spotkania, że ich dzieci mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane - mówi starszy sierżant Aneta Placek-Nowak.