Najważniejsze wideo w lodzkie

Przebudowa drogi Domiechowice - Emilin wkracza w kolejny etap

Zrzut-ekranu-2025-02-21-o-16.20.14
fot. UG Bełchatów

Na ulicy Grabowej, w okolicy Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Domiechowicach frezowana jest dziś nawierzchnia asfaltowa. To oznacza, że rozpoczął się kolejny etap prac, związanych z przebudową i rozbudową drogi Domiechowice - Emilin.

Dziś drogowcy sfrezują asfaltową nawierzchnię na jednym pasie ruchu. Gdy zostanie on utwardzony i odpowiednio przygotowany tak, by mogły po nim jeździć samochody, sfrezowana zostanie nawierzchnia również na drugim pasie ruchu.

W ramach przebudowy odcinek w okolicach szkoły czekają spore zmiany. Powstaną tu zatoki autobusowe oraz strefy krótkiego postoju, tzw. „Kiss and ride"

Uwaga kierowcy - ruch na tym odcinku, czyli od wiaduktu do skrzyżowania z ul. Łączną odbywa się teraz wahadłowo i jest sterowany światłami. Obowiązuje tam zakaz postoju i zatrzymywania się. Do wszystkich kierowców, rowerzystów i pieszych apelujemy o szczególną ostrożność, bo wszystkie prace odbywają się "pod ruchem".

źródło: UG Bełchatów