Najważniejsze wideo w lodzkie

Przedwakacyjna profilaktyka ze zduńskowolskimi policjantami

269-196296
fot. KPP Zduńska Wola

Wielkimi krokami zbliża się okres letniego wypoczynku. Policjanci biorą udział w spotkaniach profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą, by przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji. W Zapolicach uczniowie spędzali czas z policjantami i czworonożnym funkcjonariuszem – Agatem.

Spotkanie uczniów klasy II Szkoły Podstawowej w Zapolicach, z policjantami miało radosny przebieg. 12 czerwca 2024 roku, uczniowie oglądali radiowozy, a także sprzęt, potrzebny policjantom w codziennej służbie. Dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnie oraz dlaczego tak ważne jest, aby być widocznym na drodze i nosić odblaski. Policjanci przestrzegli słuchaczy przed zagrożeniami oraz przypomnieli najważniejsze kwestie związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą i w górach. Nie zabrakło też informacji dotyczących przemocy i agresji rówieśniczej. W swych działaniach policjanci chcą aby profilaktyczne pogadanki zaprocentowały bardziej odpowiedzialnymi zachowaniami dzieci.

Największą radością dla dzieci, był pokaz umiejętności czworonożnego funkcjonariusza. Agat swoimi umiejętnościami oczarował wszystkich. Przewodnik psa - st. post. Marcin Kucharski, zaprezentował elementy tresury, przeprowadził krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem przez czworonoga komend. Opowiedział też dzieciom na czym polega jego praca oraz czym dokładnie psy zajmują się w Policji.

Źródło: KPP Zduńska Wola