Rada Miasta Zduńska Wola na majowej sesji w Ratuszu. Zmiany w budżecie

IMG_20230525_085637_MP
fot. UM Zduńska Wola

Rada Miasta Zduńska Wola obradowała na LXIX sesji w czwartek, 25 maja 2023 r.

Rada Miasta Zduńska Wola spotkała się na obradach LXIX sesji. Przed posiedzeniem władze samorządowe podziękowały odchodzącemu prezesowi Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Złotnicki" w Zduńskiej Woli.

Prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora oraz przewodniczący Rady Miasta Zduńska Wola złożyli podziękowania za współpracę prezesowi Romualdowi Bosakowskiemu, który kierował miejską spółką TBS od lutego 2019 roku.

– Prezesowi Romualdowi Bosakowskiemu udało się to, co nie udawało się jego wielu poprzednikom. Wybudowanie nowego bloku mieszkalnego w Zduńskiej Woli – podkreślił Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Rada miasta podczas obrad podjęła uchwały dotyczące zmian w budżecie miasta. Między innymi samorządowcy zdecydowali o przeznaczeniu 300 tys. zł na remonty dróg w Zduńskiej Woli. To kwota, jaką udało się zaoszczędzić na oświetleniu miejskich ulic.

Ponadto radni przeznaczyli 200 tys. zł na przebudowę parkingu koło cmentarza przy ul. Staszica w Zduńskiej Woli Karsznicach. Samorząd zdecydował się na tę inwestycję, w związku z przebudową ulicy Staszica prowadzoną przez powiat zduńskowolski. Okazało się, że po wybudowaniu nowej jezdni i chodnika, parking znajdowałby się poniżej ich poziomu i byłby zalewany. Kolejny miejski wydatek zatwierdzony przez radnych to 150 tys. zł na odbudowę systemu odwodnienia powierzchniowego osiedli Karsznice i Nowe Miasto.

Obrady sesji są nagrywane i transmitowane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Obrady można śledzić za pomocą jednego z linków:


Źródło: UM Zduńska Wola