Rawski policjant i strażnik miejski uratowali leżącego w śniegu mężczyznę

255-163349

Policjant z rawskiej komendy oraz strażnik miejski uratowali życie mężczyzny, który leżał w śniegu w momencie, gdy temperatura na dworze zaczęła znacznie spadać. 38-latek trafił do szpitala.

W piątkowe popołudnie, 3 lutego 2023 roku przed godziną 18.00 policjant wraz ze strażnikiem miejskim wracali z interwencji. Podczas patrolu zauważyli leżącego na poboczu, zasypanego już śniegiem mężczyznę. Śnieg padał coraz mocniej, a temperatura spadała. Wszystko wskazywało, że mężczyzna znajduje się w stanie głębokiego upojenia alkoholowego. 

38-latek nie mógł nic powiedzieć i nie ruszał się. Funkcjonariusze wiedząc, że alkohol powoduje, iż człowiek szybciej traci ciepło, co prowadzi do wychłodzenia organizmu, a w konsekwencji nawet do śmierci, natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. 

Poszkodowanego mężczyznę przenieśli do radiowozu i okryli kocem termicznym. 38-latek został przewieziony karetką do szpitala. Gdyby nie pomoc funkcjonariuszy mężczyzna mógłby zamarznąć.

- Zwracamy się z apelem o to, aby nikt z nas nie pozostawał obojętny na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza w przypadku spadków temperatur. Jeżeli widzimy osobę potrzebującą pomocy, okażmy zainteresowanie, informujmy odpowiednie służby. Nasza reakcja może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie - mówi mł. asp. Agata Krawczyk.