Najważniejsze wideo w lodzkie

Różowa ławeczka stanęła przy ścieżce nad Kępiną. Co oznacza jej kolor?

laweczkazdunska
fot. UM Zduńska Wola

Różowa ławeczka stanęła przy ścieżce nad Kępiną w Zduńskiej Woli. To nie taka zwykła rzecz, bo urządzenie jest sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego, a wymyślone przez Stowarzyszenie „Teraz JA". Kolor nie jest przypadkowy. Ma kojarzyć się z rakiem piersi i jego profilaktyką.

Projekt powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024. Pomysłodawcą jest Stowarzyszenie „Teraz JA", które wspiera chorych w trakcie i po chorobie onkologicznej oraz ich bliskich. Postawiona została ławeczka koloru różowego z elementem różowej wstążki – symbolem walki z rakiem oraz sentencją motywującą do dbania o swoje zdrowie. Do tego dwa okrągłe stoliki.

Różowa ławeczka już nad Kępiną jest, a oficjalne otwarcie zaplanowano na sobotę, 15 czerwca o godz. 12.45. Natomiast o godz. 13 w tym miejscu rozpoczną się zajęcia Joga Fresh Air, jakie organizuje również Stowarzyszenie „Teraz JA".

Jak zaplanowały sobie inicjatorki ustawienia Różowej ławeczki, będzie zduńskowolskim symbolem walki z rakiem piersi, z którym mierzy się coraz więcej mieszkanek naszego miasta, oraz profilaktyki chorób nowotworowych. Będzie miejscem odpoczynku, refleksji, przemyśleń, wspomnień, zatrzymania się w pędzie codzienności. Ławeczka ma przypominać mieszkańcom o tym, aby zadbali o siebie i pamiętali o badaniach profilaktycznych, które ratują życie.

Źródło: UM Zduńska Wola