wersja testowa serwisu

Ruszają "Kolory Polski". Na inaugurację festiwalu koncert w Gidlach

sm_gidle_kosciol_id_613947-strona
Kolory Polski

Ruszają koncerty 22. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski". Przed nami jedenaście koncertów w wykonaniu artystów Orkiestry Symfonicznej i Chóru Filharmonii Łódzkiej oraz gości. Odbędą się one w wakacyjne weekendy: od 24 lipca do 29 sierpnia 2021. Koncert inaugurujący 22. Festiwal "KOLORY POLSKI" już w najbliższą niedzielę w Gidlach.

Jak informują organizatorzy, w większości koncertów wezmą udział łódzcy filharmonicy, którzy specjalnie na tę okoliczność przygotowują nowe propozycje repertuarowe. Zaprezentują się głównie w składach kameralnych. Wystąpi między innymi Kwintet Dęty Filharmonii Łódzkiej, Classic Brass Quintet, Apertus Quartet. W tegorocznym programie dominuje muzyka klasyczna, świecka i religijna, od baroku do czasów najnowszych. Zabrzmią m.in. utwory Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Franza Schuberta, George'a Gershwina, Grażyny Bacewicz. Specjalnie dla nonetu smyczkowo-fagotowego aranżacje pieśni maryjnych przygotowują Tomasz Maciaszczyk i Mariusz Lewy. 

A co na początek 22. odsłony "Kolorów Polski" w Gidlach? W Bazylice Matki Bożej – kościół pw. Wniebowzięcia NMP wystąpią: 

Iwona Lubowicz – sopran
Liliana Stawarz – klawesyn/kierownictwo artystyczne
Royal Baroque Ensemble w składzie:
Karolina Zych – flet traverso
Anna Nowak-Pokrzywińska – skrzypce barokowe
Alicja Sierpińska – skrzypce barokowe
Karolina Habało – altówka barokowa
Anna Cierpisz – wiolonczela barokowa
Grzegorz Zimak – kontrabas
Witold Wilgos – chitarrone / gitara barokowa

Program:
Antonio Vivaldi
Sinfonia z opery „Olimpiada" RV 725
Aria „Ombre vane" z III aktu opery „Griselda" RV 718
Koncert fletowy „Il Gardellino" D-Dur RV 428

Georg Friedrich Haendel
Kantata „Mi palpita il cor" HWV 132
Aria Oberta „Barbara! Io ben lo so" z opery „Alcina" HWV 34

Georg Philipp Telemann
Suita B-dur „Les Nations" TWV 55:B5

Koncert inaugurujący 22. Festiwal „KOLORY POLSKI", który odbędzie się 24 lipca 2021 o godz. 19.00 w Bazylice Matki Bożej – kościół pw. Wniebowzięcia NMP, Plac Dominikański 6, Gidle. Wstępna koncert jest wolny

Organizatorem Festiwalu jest Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina Instytucja Kultury Samorządku Województwa Łódzkiego.

Honoroway Patronat: Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber

Szczegółowy program 22. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski" dostępny jest na stronie filharmonia.lodz.pl