Ruszył montaż wielkiej choinki na piotrkowskiej starówce! Kiedy rozbłyśnie świąteczne drzewko?

dsc2916-1-170167944_20231204-123549_1
UM Piotrków Trybunalski

Od kilku lat tradycją w Piotrkowie Trybunalskim jest, że 6 grudnia rozświetlona zostaje miejska choinka. Montaż bożonarodzeniowego drzewka rozpoczął się w poniedziałek, a jego uroczyste rozświetlenie odbędzie się w popularne „mikołajki", o godzinie 17:00. Do wspólnego odliczania zapraszają piotrkowian miejscy urzędnicy. 

Jak dodają nie zabraknie niespodzianek dla najmłodszych. 

- Dzieci, które tego dnia przyjdą w okolice choinki, otrzymają kolorowanki, które później będzie można przynieść na miejską wigilię i wymienić na upominki - przekazują pracownicy piotrkowskiego magistratu.

"Miejska wigilia" w tym roku odbędzie się w niedzielę, 17 grudnia o godz. 16:00. Na ten dzień zaplanowano też Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym będzie można zrobić ostatnie przedświąteczne zakupy (od godz. 10:00).

Kupcy zainteresowani wystawieniem swojego stoiska podczas jarmarku mogą cały czas zgłaszać się w tej sprawie do Miejskiego Ośrodka Kultury.

W poniedziałek, 4 grudnia rozpoczął sie również montaż iluminacji świątecznych na naszych ulicach. Tradycyjnie strojenie ruszyło w ścisłym centrum miasta, na Starówce, później dekoracje będą wieszane na kolejnych piotrkowskich ulicach. 

- Chcemy, aby miasto było gotowe na święta jeszcze przed "Przedświątecznym spotkaniem piotrkowian w Rynku Trybunalskim" - podsumowują piotrkowscy urzędnicy.