Ruszył sezon futsalowy. Jak radzą sobie zawodnicy z Łęczycy?

404536523_838560588275360_4154456037670451869_n
Drużyna z kategorii U-17 (fot. Hurtap Łęczyca)

W ostatnich dniach odbyły się kolejne mecze w ramach nowego sezonu futsalu w rozgrywkach młodzieżowych. Jak zaprezentowali się zawodnicy Hurtapu Łęczyca?

Reprezentanci Hurtapu Łęczyca w komplecie kontynuują walkę w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli trzynastolatkowie, którzy w Łodzi mierzyli się z takimi zespołami, jak Magic Łęczyca, Akademia ŁKS Łódź, Widzew Futsal Łódź oraz ŁKS Schools Łódź. Po emocjonujących spotkaniach podopieczni Andrzeja Antosa wywalczyli promocję do kolejnej rundy, zajmując drugie miejsce w swojej grupie. Tyle samo punktów, co Hurtap miał także Magic Łęczyca, jednak ze względu na gorszy bilans bramkowy drugi z naszych reprezentantów zakończył eliminacje już na pierwszej rundzie.

Podczas minionego weekendu odbyły się dwa turnieje eliminacyjne - w kategoriach U-15 i U-17. Te pierwsze zawody odbyły się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łęczycy. Podopieczni Roberta Czekalskiego, którzy mierzyli się z Wilkami Warszawa, Marcovią Marki oraz TMRF Widzew Łódź, z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce w zawodach i pewnie awansowali do kolejnej rundy eliminacji. Również pierwsze miejsce w grupie zajęli siedemnastolatkowie. Drużyna Hurtapu wygrała z KS Gniezno i KKF Konin oraz zremisowała z Toruńską Akademią Futsalu.

Dwa mecze za sobą mają także zawodnicy Hurtapu Łęczyca rywalizujący w Centralnej Lidze Juniorów U-19. Niestety łęczycanie oba spotkania przegrali i aktualnie zamykają ligową tabelę. W pierwszym meczu Hurtap uległ Constractowi Lubawa (9-2), a ostatnio musiał uznać wyższość BAF Bonito Białystok (5-3).