Psim zaprzęgiem po medale! Czołówka polskich maszerów na Rybakówka Cup 2023 w Żerominie [Galeria]

Psim zaprzęgiem po medale! Czołówka polskich maszerów na Rybakówka Cup 2023 w Żerominie [Galeria]
Zuzanna Pająk Sleddogsport & Photography

Choć pogoda nie rozpieszczała to zawodnicy i psy nie kryły swojej radości - oto można było ruszyć na trasę i solidnie się pościgać! W miniony weekend w Żerominie na terenie ośrodka Rybakówka w gminie Tuszyn odbyła się już druga edycja zwodów w wyścigach psich zaprzęgów. Na starcie pojawiła się ponad setka teamów tworzonych przez ludzi i psy! Choć, jak to w zawodach, każdemu zależało na najlepszej lokacie, to w tym sporcie sprawą najistotniejszą jest co innego - współpraca na linii człowiek - pies i czerpanie z tego jak największej satysfakcji.

Na wyścigi do Żeromina przyjechała czołówka polskich maszerów, ale nie tylko, wśród ponad setki zespołów byli także ci z Czech czy Niemiec. Przez cały miniony weekend wszyscy, niezależnie od klasy rywalizowali na trasach wokół malowniczego ośrodka i choć mushing przede wszystkim kojarzy się z dalekimi, śnieżnymi zakątkami świata, to jak się okazuje centralna Polska może być doskonałą areną do powożenia i przewodzenia psim zespołem! Zmienna pogoda, a przede wszystkim opady deszczu sprawiły, że maszerzy na trasie naprawdę mieli co robić. Przejazd na mokrej trawie czy błotnistych ścieżkach wymagały od każdego członka zespołu skupienia i technicznych umiejętności.

- Trasa w tym roku została odwrócona, żeby nie powtarzać projektu z poprzedniej edycji zawodów. Trasa jest malownicza, fajna dla kibiców. Warto pamiętać, że są to finałowe zawody Pucharu Polski. Myślę, że trasa była godna tej rywalizacji – podkreślał Bartłomiej Sobecki.

Zawody rozegrano w kilku klasach - te dzielone są nie tylko od rasy i ilości psów w zaprzęgu, ale także od sprzętu na którym jedzie maszer. Ścigano się więc na hulajnogach - tzw. scooter, rowerach - bikejoring, a także na własnych nogach, czyli w biegu z psem zwanym canicrossem. Nie ma jednak wątpliwości, że najbardziej widowiskowe były te konkurencje, w których startowały najliczniejsze zaprzęgi - do wózków, 3- lub 4- kołowych zapina się nawet do 8 czworonożnych zawodników.

Organizatorem zawodów Rybakówka Cup – wyścigi psich zaprzęgów już po raz drugi był Klub Sportowy Alaska, ośrodek Święty Spokój oraz Fundacja Triathlon Stryków. Impreza odbywa się przy współpracy z Gminą Tuszyn, Powiatem Łódzkim Wschodnim, Województwem Łódzkim, Lasami Państwowymi – Nadleśnictwo Kolumna oraz Polskim Związkiem Sportów Psich Zaprzęgów. 


Zobacz, jak wyglądała rywalizacja w ramach Rybakówka Cup 2023!  Pełna fotorelacja z zawodów w Żerominiedostępna jest na stronie maszerki - i to jak na swój młodziutkiwiek, niezwykle utytułowanej - i fotografki >>> Zuzanna Pająk - Sleddogsport & PhotographyZachęcamy, bo na setkach zdjęć można poczuć atmosferę tej niezwykłej dyscypliny sportu!

Poniżej galerii publikujemy oficjalne wyniki z zawodów.
Wklej tutaj kod osadzenia...

Oficjalne wyniki z Rybakówka Cup 2023 dostępne są w poniższym załączniku. 

Nazwa pliku: 2._Rybakowka_Cup_2
Rozmiar pliku: 107 kb
Pobierz plik