Niebezpiecznie na S8: Na przestrzeni kilkuset metrów doszło do wypadku i kolizji. W akcji śmigłowiec LPR. Są utrudnienia

Niebezpiecznie na S8: Na przestrzeni kilkuset metrów doszło do wypadku i kolizji. W akcji śmigłowiec LPR. Są utrudnienia
KP PSP Pabianice

Dwa zdarzenia na trasie S8 w powiecie pabianickim. Do obu doszło na tej samej nitce trasy - w kierunku Wrocławia i zaledwie kilkaset metrów od siebie. W przypadku jednego zdarzenia, jak poinformowała nas pabianicka Straż Pożarna, obyło się bez osób poszkodowanych. Niestety, w drugim wypadku ranne są co najmniej dwie osoby. Jedna ofiara została przetransportowana śmigłowcem LPRu do szpitala. 

Zgłoszenia o obu zdarzenia wpłynęło do służb ratunkowych praktycznie jedno po drugim. Najpierw, około 13.20 doszło do zderzenia pojazdów na 213 kilometrze trasy.

- Tam zderzyły się ze sobą dwa pojazdy. Po dojeździe zastępów straży na miejsce okazało się, że obaj kierowcy uczestniczący w zdarzeniu są poza pojazdami, nikomu nic się nie stało - przekazuje nam mł. bryg. Michał Kuśmirowski, oficer prasowy KP PSP Pabianice.

Jak dodaje, kiedy strażacy pracowali na miejscu tej interwencji do komendy wpłynęła kolejna formatka z centrum powiadomienia ratunkowego. Tym razem, około 13.40 do wypadku doszło zaledwie 600 - 700 metrów dalej, na 214 km S8. Tam zderzyły się ze sobą cztery pojazdy. 

- Jeden z kierowców, według zgłoszenia pozostawał uwięziony w samochodzie. Na miejscu zdarzenia okazało się, że są dwie osoby poszkodowane. Jedną na pokład zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, druga osoba została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego. Co do samych szczegółów nie jestem w stanie więcej powiedzieć, bo strażacy dopiero wracają z akcji - przekazał nam mł. bryg. Michał Kuśmirowski, oficer prasowy KP PSP Pabianice.

Jedno z aut, które uczestniczyło w wypadku stanęło w płomieniach. Pożar udało się ugasić świadkom zdarzenia przy pomocy gaśnic samochodowych. 

- Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący Skodą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze uderzył w VW, ten z kolei uderzył w ciągnik siodłowy z naczepą i samochód osobowy marki Toyota. Dwoje kierujących, w wyniku odniesionych obrażeń zostało przewiezionych do szpitala - przekazuje nam młodszy aspirant Łukasz Pierzyński z pabianickiej policji.

Jak dodaje, w najcięższym stanie był kierowca Skody, to właśnie jego przetransportowano śmigłowcem LPR do lecznicy. Kobietę, która siedziała za kierownicą VW przewieziono do szpitala karetką pogotowia. 

- Trzeźwość tych dwóch poszkodowanych nie została zbadana, pozostali uczestnicy, którzy byli na miejscu zdarzenia byli trzeźwi - dodaje Pierzyński z KPP Pabianice. 

W tej chwili (godz. 15.20), jak poinformował nas pracownik GDDKiA trasa S8 na 213 kilometrze już został uprzątnięta i jest na całej szerokości oddana do dyspozycji kierowców. Z kolei na 214 kilometrze służby udostępniły podróżnym awaryjny pas. 

- Trasa w kierunki Wrocławia korkuje się, ale zator ma w tej chwili około 2,5 kilometra i powoli się zmniejsza - przekazał nam pracownik Informacji Drogowej z GDDKiA.