Ścieżka wokół Bugaju: Finiszuje drugi etap prac

dsc6473-1-169468959_20230918-170026_1
UM Piotrków Trybunalski

Wielkimi krokami zbliża się koniec budowy ścieżki rowerowej oraz chodnika wokół zbiornika Bugaj - etap II. Na odcinku pomiędzy ulicami Rośliną i Rusałki ułożono już kostkę betonową wraz z obrzeżami oraz ustawiono oświetlenie.

Prace przy budowie ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem pomiędzy ulicami Roślinną i Rusałki rozpoczęły się kilka tygodni temu od wykorytowania śladu ciągu pieszo-rowerowego oraz wykonania instalacji elektrycznej pod oświetlenie. 

- Obecnie drogowcy kończą już układanie kostki betonowej. Zainstalowano oświetlenie i czekamy na przyłączenie do sieci. Trwają także ostatnie prace przy wykończeniu zatok, miejsc do odpoczynku oraz specjalnie wytyczonego punktu widokowego. Na koniec położymy nową nawierzchnię na ul. Porannej i Roślinnej oraz odnowimy tereny zielone – informują pracownicy Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji.

Ponadto wzdłuż ścieżki ustawiona zostanie mała architektura tj. leżaki, stojaki rowerowe oraz kosze na śmieci. Całkowita długość ścieżki realizowanej w ramach drugiego etapu to blisko 800 metrów.

Budową ścieżki pieszo-rowerowej zajmuje się piotrkowska firma STRADA S.C. Całkowity koszt inwestycji wynosi 1.344.390 zł. Przedsięwzięcie ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

- Przypominamy, że pod koniec 2019 roku miasto wybudowało pierwszy odcinek ścieżki rowerowej przy jeziorze Bugaj, od ronda Bugaj do skrzyżowania ulic Poronnej i Roślinnej. Przy drodze dla jednośladów ustawiono stojaki na rowery, stacji napraw dla jednośladów oraz ławki i kosze na śmieci. Powstał także taras widokowy. Inwestycja objęła również swoim zakresem budowę parkingu na 46 miejsc postojowych - wyjaśniają piotrkowscy urzędnicy.