Setki kontroli, dziesiątki mandatów i pouczeń - tak przebiegała Wielkanoc na drogach powiatu bełchatowskiego

eebe
KPP Bełchatów

Blisko 220 kontroli kierowców, 85 mandatów, 50 pouczeń, 10 wniosków o ukaranie do sądu, 2 nietrzeźwych kierowców - to efekt policyjnych starań o zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu bełchatowskiego podczas świątecznego weekendu "Wielkanoc 2024".

Od piątku 29 marca do poniedziałku 1 kwietnia, w trosce o bezpieczeństwo podróżujących podczas świątecznego weekendu, policjanci z wydziału ruchu drogowego, wspierani również przez funkcjonariuszy z innych komórek, prowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc 2024". Policjanci dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, reagując na wszelkie przypadki łamania przepisów prawa. 

- W tym czasie na drogach powiatu bełchatowskiego doszło do czterech zdarzeń drogowych. Podczas działań blisko 220 kierowców zostało poddanych badaniu za zawartość alkoholu w organizmie. W czasie świątecznego weekendu z ruchu drogowego zostało wyeliminowanych dwóch nietrzeźwych kierowców, 85 uczestników ruchu drogowego zastało ukaranych mandatami karnymi, wobec kolejnych 50 policjanci zastosowali pouczenia. Sporządzili również 10 wniosków o ukaranie do sądu - przekazuje nadkom. Iwona Kaszewska, rzeczniczka bełchatowskiej Policji.

Jak dodaje, w trakcie służby funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców. Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierujący pojazdami. W czasie kontroli sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, czy wszyscy w pojeździe korzystają z pasów bezpieczeństwa, zwracali uwagę w jaki sposób przewożone są dzieci. Przyglądali się też zachowaniom kierowców w rejonie przejść dla pieszych. Ich uwadze nie umknęły również nieprawidłowe zachowana pieszych, szczególnie w obrębie przejść dla pieszych.