wersja testowa serwisu

Siatkarze Lotnika Łęczyca wracają do gry po długiej przerwie. "Chęć gry jest bardzo duża, będziemy chcieli powalczyć o kolejne zwycięstwa"

b2ap3_thumbnail_indek534s

Blisko miesiąc - tyle czasu dzieli ostatni mecz Lotnika Łęczyca w II Lidze Siatkówki Mężczyzn od najbliższego, który zaplanowany został na niedzielę, 22 listopada. Czy tak duża przerwa nie wpłynie negatywnie na formę zawodników?

Pandemia koronawirusa daje się mocno we znaki drużynom z II Ligi Siatkówki Mężczyzn. Już na tym etapie przełożonych zostało wiele spotkań, w tym także tych z udziałem MMKS Lotnik Łęczyca.

- My musimy borykać się z dodatkowymi problemami, o których wiedzieliśmy przed sezonem, budując zespół, ale pojawiły się też dodatkowe, które - mam nadzieję - wkrótce się skończą i będziemy mogli już w pełnym składzie przygotowywać się do rundy rewanżowej - mówi ELE24 Piotr Janiak trener Lotnika Łęczyca.

Mimo problemów łęczycanie trenowali zgodnie z planem. Podczas tej długiej przerwy podopieczni Piotra Janiak pracowali głownie nad grą w ofensywie.

- Mam nadzieję, że przełoży się to na najbliższe mecze, kiedy to zagramy trzy ciekawe pojedynki w krótkim odstępie czasu z bardzo wymagającymi, bardziej doświadczonymi rywalami. Pomimo kilku osłabień, to chęć gry wszystkich chłopaków jest bardzo duża, co powinno być dodatkowym bodźcem i na pewno będziemy chcieli powalczyć o zwycięstwo w każdym ze spotkań - dodaje grający trener MMKS Lotnika Łęczyca.

Już w niedzielę rozpoczyna się seria kilka spotkań, które łęczycanie rozegrają w krótkim odstępie czasu. Wśród nich jest derbowy pojedynek z Bzurą Ozorków.

- Nie nastawiamy się jakoś szczególnie na ten pojedynek, bo oba zespoły mają inne cele. My znamy swoje miejsce w szeregu, dla nas celem na ten sezon jest utrzymanie i cementowanie całkiem nowego i bardzo młodego zespołu, co potrzebuje naprawdę sporo czasu. Po za tym, tak jak wcześniej wspominałem, w najbliższych meczach nie będziemy mogli skorzystać z kilku podstawowych zawodników - kontynuuje Piotr Janiak. - Co do ekipy z Ozorkowa, to nie po to włodarze sprowadzili tylu doświadczonych ligowców, aby walczyć o coś innego niż awans z grupy i każdy inny wynik będzie odebrany jako niespodzianka. Zresztą popierają moją tezę ostatnie, bardzo dobre występy tego zespołu z potencjalnymi kandydatami do awansu z naszej grupy.

MMKS Lotnik Łęczyca do walki o ligowe punkty wróci już w najbliższą niedzielę (22 listopada) kiedy to we własnej hali podejmie WKS Wieluń. Kolejne spotkanie, także w Łęczycy, zaplanowane zostało na środę, 25 listopada. Rywalem naszej drużyny będzie Kasztelan Rozprza. Wspomniany wcześniej mecz derbowy ma odbyć się 28 listopada w Ozorkowie. Spotkania oczywiście odbędą się bez udziału publiczności.

Aktualna tabela II Ligi Siatkówki (grupa III): 
źródło: siatka.org