Najważniejsze wideo w lodzkie

Sieradz: Mikrogranty 2024. Spotkanie laureatów

mikrogranty_rozdanie
fot. UM SIeradz

W Urzędzie Miasta Sieradza odbyło się spotkanie laureatów Lokalnego Programu Mikrograntów. Wsparcie finansowe na swoje działania otrzymały 23 organizacje pozarządowe i grupy nieformalne

Mikrogranty przez sieradzki magistrat realizowane są już od 2017 r. - Przez ten czas na zadania realizowane przez organizacje pozarządowe i samych mieszkańców Sieradza przeznaczyliśmy blisko 700 tys. zł, co pozwoliło zrealizować blisko 200 rozmaitych wydarzeń, od pikników osiedlowych, poprzez koncerty, zawody sportowe a na publikacjach kończąc. W tym roku zwiększyliśmy limit finansowy. Dziś Ci, którzy chcieliby realizować różne działania, mogą to zrobić ze zdwojoną siłą, dlatego, ze jest 10 tys. zł maksymalnego wsparcia, a nie 5 tysięcy, jak było do tej pory - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

W tym roku na realizację programu przeznaczono 200 tys. zł.


O dofinansowanie ubiegało się ponad 40 organizacji i grup nieformalnych. Dofinansowanie otrzymało 23 z nich. Wśród przedsięwzięć, które otrzymały granty są rozmaite działania, począwszy od wspólnych działań sąsiedzkich, poprzez piłkarskie zmagania (także na sieradzkiej plaży) a skończywszy na fabularyzowanym turnieju łuczniczym.

- W tym roku mieliśmy rekordową liczbę zgłoszonych projektów. Zwycięskie wnioski dotyczą takich obszarów, jak: kultura i historia, muzyka, ekologia, sport i rekreacja, wsparcie seniorów i osób niepełnosprawnych. Państwa aktywność, chęć działania i świetne pomysły są dowodem na to, że program sieradzkich mikrograntów warto rozwijać - mówił Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Działania finansowane z programu Mikrograntów będą realizowane od czerwca do 20 listopada tego roku.

Lokalny Program Mikrograntów: Mikrogranty Sieradz 2024 to Program realizowany wspólnie przez Miasto Sieradz oraz Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS finansowany ze środków Miasta Sieradza.

Źródło: UM Sieradz

Nazwa pliku: wfyniki_mikrogranty_sieradz_2024
Rozmiar pliku: 505 kb
Pobierz plik