wersja testowa serwisu

Sieradz: Wpadli z narkotykami, a wszystko przez brak świateł!

Sieradz: Wpadli z narkotykami, a wszystko przez brak świateł!
KPP Sieradz

Sieradzcy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Sieradza w wieku 17,18 i 21 lat, którzy posiadali środki odurzające. Byli pasażerami volkswagena, którym kierowała ich 19-letnia znajoma. Młodzi ludzie wpadli przy kontroli drogowej z powodu braku świateł w samochodzie. 

Do policyjnej akcji doszło 6 października. Około godziny 22.30 na ulicy Zajęczej sieradzcy patrolowcy zauważyli volkswagena, którego kierowca jechał bez wymaganych świateł. Zatrzymali pojazd do kontroli. 

- Kierowała nim 19-letnia mieszkanka Sieradza. Badanie alkomatem wskazało, że kierująca była trzeźwa. Razem z nią podróżowało trzech młodych mężczyzn, którzy w czasie interwencji zachowywali się bardzo niespokojnie. Wynik przeprowadzonej kontroli tłumaczył powód ich zdenerwowania. W odzieży każdego z nich funkcjonariusze znaleźli dilerki z suszem roślinnym oraz białym proszkiem. Wszyscy trzej zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu - informuje Agnieszka Kulawieka z KPP w Sieradzu.

Wstępne badanie zabezpieczonych środków wskazało, że mężczyźni mieli przy sobie amfetaminę i marihuanę, już usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Przyznali się do zarzucanych czynów, twierdząc, że narkotyki znaleźli na terenie Sieradza. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.