Najważniejsze wideo w lodzkie

Skierniewiccy mundurowi odwiedzili Szkołę Podstawową nr 4

249-196519
fot. KMP w Skierniewicach

Policjanci spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach. Funkcjonariusze przeprowadzili prelekcje z młodzieżą z kilku klas na temat bezpiecznych wakacji oraz kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

14 czerwca 2024 policjanci spotkali się z uczniami ze Szkole Podstawowej nr 4 w Skierniewicach. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami związanymi z bezpiecznym spędzaniem nadchodzących wakacji oraz z akcją "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". 

- Funkcjonariusze przypomnieli o tym, aby w czasie wakacyjnego wypoczynku nie ulec pokusie związanej z eksperymentowaniem z używkami oraz substancjami zabronionymi osobom małoletnim. Ponadto policjanci opowiedzieli, jakich zachowań oraz sytuacji unikać, aby nie narazić się na konsekwencje prawne za popełnienie czynu karalnego lub zachowań, które mogą świadczyć o demoralizacji - mówi starszy sierżant Aneta Placek-Nowak. - Policjanci zwrócili uwagę na zasady bezpiecznego korzystania z akwenów, jakie miejsca wybierać, aby kąpiele były bezpieczne. Na spotkaniu również ważnym elementem były zasady bezpieczeństwa dla niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz to na co należy zwracać uwagę podczas pieszych wędrówek i co należy zabierać ze sobą podczas wyjścia w góry lub do lasu.

Młodzieży również przekazano informację o konkursie plastyczno-filmowym "Aktywny przeWODNIK" organizowanym w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".