Najważniejsze wideo w lodzkie

Skierniewice – Miasto Kobiet. Siła, pasja i świętowanie kobiecości

wydarzenie_2025mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. UM Skierniewice

Dzień Kobiet w Skierniewicach to czas pełen twórczości, inspiracji i pozytywnej energii. Miasto oferuje kobietom warsztaty i wydarzenia, które podkreślą ich siłę, pasję i piękno, tworząc przestrzeń do rozwoju i wspólnego świętowania.

Warsztaty dla kobiet – twórczość i pewność siebie

Obchody rozpoczną się 8 marca w Dworku Konstancji Gładkowskiej przy Placu Św. Floriana 4, gdzie w dwóch turach (10:00-14:00 i 16:00-20:00) odbędą się niezwykłe warsztaty łączące sztukę i rozwój osobisty. Przygotowaliśmy dla uczestniczek dwa inspirujące bloki zajęć:

  • „Sztuka w kobiecym klimacie" – warsztaty malowania ceramiki prowadzone przez stowarzyszenie OH!SZTUKA oraz spotkanie z Anną Włodarczyk, która podzieli się wiedzą na temat wzmacniania pewności siebie.
  • „Twój blask, twoja siła" – warsztaty tworzenia kwiatowych świec lampionowych z Katarzyną Krokocką, połączone z motywacyjną sesją Anny Włodarczyk.


Kolejnego dnia, 9 marca, Skierniewice nadal będą tętnić kobiecą energią. W Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Reymonta 33 odbędzie się wyjątkowa artystyczna przygoda – „Kobiece inspiracje w kolorach", czyli warsztaty malowania przy winie. Spotkania odbędą się w godzinach 12:00-15:00 i 16:00-19:00.

Wszystkie warsztaty wymagają wcześniejszych zapisów ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Zgłoszenia należy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Kobieca energia w rytmie muzyki

Oprócz warsztatów nie zabraknie także muzycznych emocji. 9 marca w Kinie Polonez (ul. Wita Stwosza 2/4) odbędzie się wyjątkowe wydarzenie pod hasłem „Kobieca siła w dźwiękach". W programie przewidziano:

  • Prelekcję „Odważ się na zmianę" – Anna Włodarczyk opowie o tym, jak świadomie kreować swoje życie i pokonywać wewnętrzne bariery.
  • Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy – muzyka na żywo, pełna rytmu i pozytywnych wibracji, będzie doskonałym zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia.


Na koncert obowiązują zaproszenia, które można odebrać w kasie Kina Polonez od 3 marca, od godziny 16:00.

Program Miasta Kobiet:

8 MARCA

DWOREK KONSTANCJI GŁADKOWSKIEJ, PL. ŚW. FLORIANA 4, SKIERNIEWICE GODZ.: 10:00-14:00; 16:00-20:00

  • „SZTUKA W KOBIECYM KLIMACIE" – WARSZTATY MALOWANIA CERAMIKI (OH!SZTUKA) ORAZ WZMACNIANIA PEWNOŚCI SIEBIE (ANNA WŁODARCZYK)
  • „TWÓJ BLASK, TWOJA SIŁA" – WARSZTATY TWORZENIA KWIATOWYCH ŚWIEC LAMPIONOWYCH ( KATARZYNA KROKOCKA) ORAZ WZMACNIANIA PEWNOŚCI SIEBIE (ANNA WŁODARCZYK)


9 MARCA

CENTRUM KULTURY I SZTUKI, UL. REYMONTA 33, SKIERNIEWICE GODZ.: 12:00-15:00; 16:00-19:00

  • „MIASTO KOBIET W KOLORACH" – WARSZTATY MALOWANIA WINEM NA PŁÓTNIE (OH!SZTUKA)

KINO POLONEZ WITA STWOSZA 2/4, SKIERNIEWICE GODZ.: 13:30-15:00; 15:30-17:00; 17:30-19:00

  • ODWAŻ SIĘ NA ZMIANĘ – PRELEKCJA ANNY WŁODARCZYK
  • POPARZENI KAWĄ TRZY – KONCERT


Wszystkie warsztaty wymagają wcześniejszych zapisów ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Zgłoszenia należy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Na koncert obowiązują zaproszenia, które można odebrać w kasie Kina Polonez od 3 marca, od godziny 16:00.

Źródło: UM Skierniewice