wersja testowa serwisu

Skorzystaj z darmowej pomocy prawnej. Do dyspozycji jest 1500 punktów

f733ebb3e7fa7cc8293577f8dc59e30c_XL

Mieszkańcy województwa łódzkiego mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. W całej Polsce działa 1500 punktów uruchomionych przez Ministerstwo Sprawiedliwości, gdzie osoby znajdujące się w trudnej sytuacji mogą otrzymać profesjonalną poradę.

Pomoc może otrzymać każdy, w każdej życiowej sprawie, w tym między innymi w sprawach majątkowych, socjalnych, mieszkaniowych, konsumenckich, rodzinnych, czy pracowniczych.

Ponadto osoby samozatrudnione, prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (niezatrudniające pracowników przez co najmniej 12 miesięcy) mogą liczyć na pomoc również z wnioskami do ZUS, Urzędu Skarbowego, czy Urzędu Pracy.

Można otrzymać profesjonalną pomoc prawnika, wykwalifikowanego doradcy i mediatora, a także uzyskać pomoc w sporządzaniu pism i wniosków. Bezpłatna pomoc jest skierowana do osób, które nie są w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej.

Pomocy można szukać przez internet: na stronie https://np.ms.gov.pl/, a także przez telefon: numer telefonu najbliższego punktu pomocy znajdziesz na stronie internetowej twojej gminy lub starostwa powiatowego.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi