Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w wieluńskiej komendzie gościła w Środowiskowym Domu Samopomocy w Ostrówku. Celem tej inicjatywy było zwiększenie świadomości i podniesienie poziomu bezpieczeństwa podopiecznych w świecie cyfrowym oraz w ruchu drogowym.
Podczas spotkania w dniu 18 lutego 2025 roku, policjantka poruszyła wiele aspektów dotyczących bezpieczeństwa osób z niepełnosprawnościami, w tym bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni i w ruchu drogowym.
Mundurowa omówiła najczęstsze metody oszustw internetowych, takie jak fałszywe wiadomości e-mail, wyłudzanie danych osobowych, oszustwa „na wnuczka" i „na policjanta". Policjantka przekazała podopiecznym praktyczne porady, jak rozpoznawać próby oszustw i jak reagować w przypadku podejrzanych sytuacji. Nie zabrakło również informacji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Obecni na spotkaniu usłyszeli również jak zachować się w kontaktach z nieznajomymi oraz do kogo i w jaki sposób zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.
Policjantka opowiedziała również o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której przy pomocy komputera lub telefonu, można w prosty i anonimowy sposób przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa. Przekazała również informacje o trwających plebiscycie #SuperDzielnicowy. Przypominamy, że głosować będzie można, aż do końca kwietnia br. Plebiscyt został ogłoszony w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBezStrachu zainicjowanej przez Komendę Główną Policji oraz Telewizję Puls.
Źródło: KPP Wieluń