wersja testowa serwisu

Spotkanie z Olgą Bończyk. Znana aktorka już dziś w Działoszynie!

olga-bonczyk_foto
Olga Bończyk/ Facebook

Regionalne Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki w Działoszynie zaprasza na spotkanie z Olgą Bończyk. Popularna i ciesząca się wielka sympatią widzów wokalista, aktorka telewizyjna i teatralna zaprezentuje się na autorskim spotkaniu w ramach projektu "Gesty i sztuka czyli sztuka mówienia". Wstęp na wydarzenie jest wolny. 

Spotkanie z Olgą Bończyk poprowadzi redaktor i komentator muzyczny Leszek Bonar. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 22 lipca. Począteko godzinie 18.00. 

Olga Bończyk sama o sobie pisze tak: 

Kiedy byłam jeszcze bardzo małą dziewczynką, marzyłam o tym, żeby zostać artystką i te marzenia zwyczajnie mi się spełniły. Radość z faktu, że tak się stało, daje mi do dzisiaj poczucie ogromnego spełnienia. To, co dostałam, co sobie wypracowałam oraz to, gdzie dzisiaj jestem, jest dla mnie ciągle wielką radością i takim dziecięcym zdziwieniem, że mi się wszystko udaje. – opowiada artystka.

Olga Bończyk urodziła się we Wrocławiu. Na tamtejszej Akademii Muzycznej ukończyła wydział wokalno-aktorski. Swoją karierę rozpoczynała w zespole Spirituals Singers Band, który w tamtych latach był jednym z najbardziej liczących się zespołów gospelowych w Polsce:)Jednak to w Warszawie artystka zbudowała swoją pozycję i markę artystyczną. Publiczność telewizyjna pamięta ją z bardzo intrygującej roli doktor Edyty granej w serialu „Na dobre i na złe" oraz licznych programów telewizyjnych.

W 2020 roku dołączyła do zespołu aktorskiego w serialu „Barwy Szczęścia", gdzie wciela się w postać Sylwii, uwodzicielskiej pani prawnik. Zagościła także na dłużej w serialu „Leśniczówka", gdzie można ją oglądać, w zabawnej odsłonie, w roli Adelajdy, której losy splotą się z mecenasem Grzymowskim. Artystka występuje w wielu spektaklach wystawianych na deskach teatralnych m.in. „Za rok o tej samej porze", „O co biega?", „Abonament na szczęście" czy „Atrakcyjna wdowa".

W lutym 2021 na scenie Basenu Artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej odbyła się premiera spektaklu "Kwartet", w którym gra diwę operową, która po wieloletniej światowej karierze musi resztę lat spędzić w domu spokojnej starości w towarzystwie innych wielkich, ale niemłodych już gwiazd.

Aktorstwo to jednak nie jedyna pasja zawodowa artystki. Od wielu lat w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych, m.in. Krzysztofa Herdzina, Jacka Piskorza, Andrzeja Święsa, Krzysztofa Szmańdy czy Jana Zeylanda, koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy. Pierwszym solowym albumem artystki była płyta „Piosenki z klasą" (2005). Dużym sukcesem okazała się płyta Olgi Bończyk z piosenkami Kaliny Jędrusik, pt. „Listy z daleka" nagrana z Polską Orkiestrą Radiową (2011) oraz świąteczna piosenka, pt. „Swingująca zima" (2012). W 2013 roku artystka wydała kolejny autorski album „Piąta Rano", którego producentem muzycznym był Krzysztof Herdzin. Utwór z tego krążka, zatytułowany „Nie zatrzymuj się" (sł. Olga Bończyk, muz. Witold Cisło) brał udział w konkursie „Super Premiery" 50. KFPP w Opolu. W 2014 roku artystka rozpoczęła współpracę z Włodzimierzem Korczem, Alicją Majewska i Zbigniewem Wodeckim. Wspólne świąteczne koncerty zaowocowały niezwykle ujmującym albumem pt. „Oni kolędują". W 2016/2017 roku Olga Bończyk świętowała 30-lecie pracy zawodowej i z tej okazji zagrała z udziałem przyjaciół koncerty jubileuszowe w całej Polsce.

Obecnie artystka ukończyła prace nad nowym albumem „Ślady miłości". Pięć singli: „Więcej niż kochanek", „Czuła przystań", „Życie taka gra", „Za miłość Twą dziękuję Ci" i „Ślad miłości" są przedsmakiem płyty, która ukazała się na wiosnę 2021 roku.