Sprzątanie lasu w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi

267-19289_20240423-140309_1
fot. KPP w Brzezinach

Brzezińscy policjanci wspólnie z uczniami i pedagogami Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Dużej przy współpracy z leśnikami Nadleśnictwa Brzeziny sprzątali las w miejscowości Tadzin. Akcja zorganizowana została w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzimy jest 22 kwietnia. Jego celem jest zwrócenie uwagi na stan środowiska, wyzwania zrównoważonego rozwoju, promocję systemowych i indywidualnych działań na rzecz ochrony klimatu oraz budowanie świadomości społecznej w tym zakresie. W tym celu funkcjonariusze Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii brzezińskiej komendy Policji wspólnie z leśnikami Nadleśnictwa Brzeziny opiekowali się uczniami ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Dużej, który wspólnie z nauczycielami sprzątali las w okolicy miejscowości Tadzin. 

Dzieci i młodzież wyposażeni w rękawiczki jednorazowe i worki foliowe z wielkim zaangażowaniem chodziły duktami leśnymi zbierając pozostawione tam odpady i śmieci. Kilkugodzinna akcja przyniosła efekty. Zebrano kilkadziesiąt worków ze śmieciami podnosząc również świadomość uczniów co do dbałości o estetykę własnego otoczenia i środowisko. Po zakończeniu każdy mógł upiec sobie kiełbaskę na przygotowanym przez leśników ognisku. 

źródło: KPP w Brzezinach

Zobacz zdjęcia: