Środki z Funduszu Sprawiedliwości dla głuchowskich Kół Gospodyń Wiejskich

349848767_1283587039251414_144234676468446831_n
fot. UG Głuchów

W Urzędzie Gminy w Głuchowie odbyło się spotkanie, podczas którego trzy koła gospodyń wiejskich otrzymało granty z Funduszu Sprawiedliwości. W uroczystości wzięła udział radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Ewa Wendrowska.

- Z reguły, kiedy mówimy o przestępczości to wskazujemy na ośrodki miejskie. A nam chodzi o to, by również trafić do społeczności z terenów wiejskich, gdzie – jak pokazują dane – społeczeństwo się starzeje. Dlatego też postanowiliśmy wesprzeć Koła Gospodyń Wiejskich z Celigowa, Głuchowa i Wysokienic. Środki te będą panie mogły przeznaczyć na doposażenie swoich baz, lecz muszą też zorganizować spotkania, na których omówione zostaną największe zagrożenia przestępczością - mówi Ewa Wendrowska.

Każde z kół otrzymało 4,5 tys. zł. Ma to w opinii wójta gminy Głuchów Jana Słodkiego istotne przełożenie na funkcjonowanie KGW.

- Panie będą mogły kupić naczynia, które potem będą wykorzystywane na przykład podczas spotkań z przedstawicielami służb mundurowych. Osobiście uważam, że inicjatywa ta jest bardzo ważna. Pokazanie mieszkańcom wsi, jak reagować w sytuacjach ryzykownych z pewnością wpłynie na wzrost poczucia bezpieczeństwa w naszej gminie - dodaje Wójt gminy Jan Słodki.

W trakcie spotkań będą omawiane różnego rodzaje przestępstw, również te związane ze światem wirtualnym, który staje się – niestety – coraz bardzie wykorzystywany przez oszustów.

źródło: UG Głuchów