Najważniejsze wideo w lodzkie

Starty pływaków UKS Nawa Skierniewice na Mistrzostwach Polski

451503793_808228201443802_2323176066854707500_nmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

W lipcu 2024 roku pływacy z UKS Nawa Skierniewice startowali na trzech prestiżowych imprezach pływackich: Mistrzostwach Polski Juniorów w Olsztynie, Lublinie i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat - Olsztyn

W dniach 11-14 lipca na pływalni Aquasfera w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat, w których wzięło udział 415 zawodników z 113 klubów w tym ekipa UKS Nawa Skierniewice w składzie dziewięciu zawodników. Zuzanna Denisiewicz zdobyła złoty medal na 200 m stylem grzbietowym oraz brązowy medal na 100 m stylem grzbietowym. W finale na 50 m stylem grzbietowym zajęła 4. miejsce.

W finałach B również dobrze zaprezentowali się inni zawodnicy klubu: Pola Drążkiewicz zajęła 2. miejsce na 100 i 200 m stylem klasycznym, Sebastian Głowacki 4. miejsce na 400 m stylem zmiennym, a Mikołaj Maszewski 5. miejsce na 800 m stylem dowolnym.

W rywalizacji sztafetowej drużyna osiągnęła znakomite wyniki, w tym 7. miejsce w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym kobiet oraz 8. miejsce w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym kobiet.

Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat - Lublin

Równocześnie w Lublinie, również w dniach 11-14 lipca, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat w ramach XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. UKS Nawa Skierniewice reprezentowała czteroosobowa drużyna, która zdobyła łącznie siedem medali. Alicja Rodziewicz zdobyła trzy złote medale w konkurencjach 100 m stylem motylkowym, 400 m stylem zmiennym oraz 200 m stylem motylkowym. Weronika Lesiak zdobyła złoty medal na 100 m stylem klasycznym i brązowy medal na 50 m stylem klasycznym, a Bartłomiej Karwat wywalczył dwa brązowe medale na 200 m stylem zmiennym oraz 200 m stylem motylkowym.

Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat - Ostrowiec Świętokrzyski

Na początku miesiąca, od 4 do 7 lipca, w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat, na których wystąpiło 753 zawodników. Sześcioosobowa drużyna UKS Nawa Skierniewice walczyła dzielnie, osiągając nowe rekordy życiowe i wysokie miejsca w finałach. Maria Urbanek zdobyła 15. miejsce na 200 m stylem grzbietowym oraz 16. miejsce na 100 m stylem grzbietowym, Roxana Mydłowska zajęła 14. miejsce na 1500 m stylem dowolnym, a Michalina Gałka 18. miejsce na 400 m stylem zmiennym. Sztafeta 4x100 m stylem zmiennym w składzie Maria Urbanek, Lena Wieczorek, Michalina Gałka i Roxana Mydłowska zajęła 8. miejsce.

źródło: UM Skierniewice