Sukces uczniów "Jedynki" w Międzynarodowym Turnieju Robotów Sumo Challenge

402660626_782849696981241_1934137040796037009_n
fot. SP nr 1 w Łęczycy

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy, zrzeszeni w kole "Młodych odkrywców robotyki" wygrali, a także zajęli całe podium w XIII Międzynarodowym Turnieju Robotów Sumo Challenge w konkurencji Bear Rescue odbywającym się w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej. 

W stawce 19 zespołów drużyna w składzie: Helena Śliwińska, Adam Janicki, Adam Kowalski, Borys Kurek, Jakub Przepióra pod opieką Łukasza Cybulskiego, oprócz robotów zdalnie sterowanych, zaprezentowała też zaawansowane i w pełni autonomiczne konstrukcje budząc podziw publiczności i organizatorów. "Młodzi odkrywcy robotyki" po czerwcowym starcie w Międzynarodowych Zawodach Robotów Robotic Day w Pradze w konkurencji Toys Cleanup, w której byli bardzo blisko podium tym razem startowali w swoim koronnym zadaniu, czyli Bear Rescue.

- Od początku zawodów nasze zespoły były w czołówce klasyfikacji i utrzymały je do końca bardzo mocno naciskane przez zespoły z innych szkół i kół naukowych. Siódmoklasiści stanowiący skład drużyny Młodych odkrywców robotyki już od pierwszej klasy biorą udział w zajęciach programowania i robotyki realizowanych w oparciu o innowacyjny program nauczania. Zdobywają wiedzę informatyczną, matematyczną, fizyczną i konstruktorską. Uczą się też strategii rozwiązywania problemów oraz pracy w zespole. Są to kompetencje pozwalające nie tylko odnosić sukcesy w takich konkursach, ale też bardzo potrzebne w dorosłym życiu - mówi Łukasz Cybulski.

Sukcesy uczniów nie umknęły uwadze organizatorów kolejnych zawodów robotów. Tym razem będzie to Rumble Robots Ogólnopolski Turniej Robotów, w którym łęczycanie wystartują na wiosnę. 

Udział "Młodych odkrywców robotyki" w zawodach nie byłby możliwy bez wsparcia sponsora. Firma Kampann Polska Sp. z o. o. od wielu lat wspiera szkołę w tym zakresie. W stracie uczniów bardzo istotną rolę odegrała również Rada rodziców łęczyckiej „Jedynki", pomagając w organizacji transportu zawodników i sprzętu na miejsce rozgrywki.

źródło: SP nr 1 w Łęczycy

Zobacz zdjęcia: