Najważniejsze wideo w lodzkie

Szadek oddaje hołd bohaterom. Mural "Dumni z Powstańców" został odsłonięty

original9
fot. Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli

Szadek oddaje hołd bohaterom. Odsłonięcie nowego muralu w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Szadku.

W piątkowy poranek Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Szadku stała się miejscem wyjątkowego wydarzenia, które połączyło przeszłość z teraźniejszością. W atmosferze dumy i wzruszenia odsłonięto mural „Dumni z Powstańców", upamiętniający bohaterów styczniowego zrywu. Cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście zgromadzili się, by uczcić pamięć tych, którzy walczyli za wolność Polski.

Uroczystości rozpoczęły się od podniesienia flagi państwowej przed szkołą. Był to moment pełen dumy i refleksji, który wprowadził wszystkich w podniosły nastrój. Następnie zebrani przeszli do pobliskiego kościoła, gdzie odbyła się msza święta.

Po zakończonej eucharystii uczestnicy wydarzenia wrócili do szkolnej hali sportowej, gdzie miała miejsce uroczysta akademia zatytułowana „Gloria victis". Program artystyczny, przygotowany przez uczniów i nauczycieli, był prawdziwą lekcją historii w formie spektaklu. Na scenie pojawiły się zarówno piękne śpiewy, jak i wzruszające recytacje oraz pełne ekspresji tańce, które przybliżyły zebranym dramatyczne losy powstańców styczniowych.


Kulminacyjnym momentem akademii było wręczenie nagród i wyróżnień dzieciom, które wzięły udział w szkolnym konkursie plastycznym. Konkurs, zorganizowany specjalnie z okazji odsłonięcia muralu, pozwolił młodym artystom na wyrażenie swojego patriotyzmu i zrozumienia dla historii poprzez sztukę. Prace konkursowe, pełne talentu i zaangażowania, były wyrazem głębokiego szacunku dla przodków, którzy walczyli za wolność.

Mural „Dumni z Powstańców", który teraz zdobi ścianę szkoły, jest nie tylko artystycznym dziełem, ale również symbolem pamięci i wdzięczności. Jego kolorowa i wyrazista forma z pewnością będzie inspirować kolejne pokolenia uczniów do zgłębiania historii i pielęgnowania wartości patriotycznych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli