Szesnastolatek znalazł blisko 2000 złotych i oddał je policjantom. "Rodzice mogą być dumni"

pieniadz_20200325-153826_1

Nastoletni mieszkaniec gminy Biała Rawska wykazał się dużą uczciwością i odpowiedzialnością. Chłopiec znalazł portfel z pieniędzmi i dokumentami należącymi do mieszkańca Rawy Mazowieckiej. Od razu przyniósł zgubę do komendy Policji.

We wtorek, 21 marca w pierwszy dzień wiosny do rawskiej komendy zgłosił się 16-latek, który na jednej z rawskich ulic znalazł portfel. W środku było ponad 1800 złotych oraz dokumenty. 

- Uczeń Zespołu Szkół Ponadpodstawowych imienia Władysława Reymonta w Rawie Mazowieckiej bez chwili wahania przyniósł zgubę do komendy. Mówił, że w wakacje dorywczo dorabia i wie jak bardzo trzeba się napracować, aby tyle pieniędzy zarobić - mówi mł. asp. Agata Krawczyk. - Policjanci podziękowali nastolatkowi, ustalili adres zamieszkania właściciela zguby. Kobieta, która zgłosiła się do komendy powiedziała, że portfel musiał jej wypaść z torebki kiedy wsiadała do samochodu z zakupami. Obiecała podziękować młodzieńcowi za uczciwość. My również dziękujemy za taką postawę, która może być wzorem dla innych osób. W tym przypadku dumni mogą być też rodzice chłopca, którzy kształtują u swojego dziecka właściwe rodzaje zachowań i postaw. Gratulujemy.