Najważniejsze wideo w lodzkie

Sztab połączonych sił policjantów i strażaków poszukiwał 13-latka. Po kilku godzinach działania zakończono ze szczęśliwym finałem

240-20360_20241010-093725_1
KMP Piotrków Trybunalski

Zakończyły się poszukiwania zaginionego 13-latka. Chłopca odnaleziono około pół kilometra od domu w pobliskim lesie. Nastolatek cały i zdrowy został przekazany pod opiekę rodziny.

Szczęśliwie zostały zakończone poszukiwania 13-letniego chłopca, który w minioną środę, 9 października około godziny 14:00 wyszedł z domu i nie powrócił do miejsca zamieszkania. Zaniepokojeni rodzice dziecka powiadomili policję. 

- Natychmiast po zgłoszeniu funkcjonariusze z piotrkowskiej jednostki, podległych komisariatów, OPP Łódź V Kompani we współpracy z Państwową Strażą Pożarną oraz jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Na miejscu pracował również przewodnik z psem tropiącym z Komendy Miejskiej Policji - przekazuje st. sierż. Remigiusz Pacyna z piotrkowskiej policji.

Szczęśliwie, około godziny 20:00 w trakcie przemarszu tyraliery chłopiec został odnaleziony przez strażaka OSP Rozprza. Siedział on na pniu drzewa około pół kilometra od domu w pobliskim lesie. 13-latek nie potrzebował pomocy medycznej, cały i zdrowy został przekazany pod opiekę rodzinie.

Łącznie w akcji wzięło udział 9 zastępów OSP i 4 zastępy z PSP.

Co zrobić gdy zaginie osoba najbliższa?

Kierujmy swoje kroki do najbliższej jednostki policji , kiedy mamy pewność, że nasz bliski zaginął. Zgłaszając zaginięcie, bądźmy przygotowani i dowiedzmy się o co policjanci mogą nas zapytać, a oto kilka porad, jak zrobić to prawidłowo:

  • policjanci zapytają o pełne dane personalne osoby zaginionej,
  • miejmy przy sobie aktualne zdjęcie osoby zaginionej,
  • podajmy jak najwięcej szczegółowych informacji dotyczących wyglądu zewnętrznego, jeśli mamy taką wiedzę opiszmy w co była ubrana osoba z uwzględnieniem znaków firmowych, charakterystycznych szczegółów, które pomogą w rozpoznaniu zaginionej osoby, przedmiotów, które mogła mieć przy sobie w chwili zaginięcia,
  • podajmy znane nam okoliczności zaginięcia,
  • podajmy informacje o przyjmowanych na stałe lekach, chorobach,
  • miejmy przygotowane adresy i kontakt do osób, z którymi mogła kontaktować się zaginiona osoba. W przypadku osób małoletnich namiary do znajomych, kolegów oraz ich rodziców,
  • zachęcamy członków rodziny do wyrażenia zgody na publikację wizerunku osoby zaginionej na stronie internetowej komendy policji. W takiej sytuacji oficerowie prasowi zamieszczoną publikację przekazują do mediów, co zwiększa szansę na to, że osoba zostanie zauważona przez osobę, która taki komunikat przeczyta. Policjanci sprawdzają każdy sygnał w takich sprawach, przypominamy także, że informacje o miejscu przebywania osób zaginionych czy też poszukiwanych, przekazywane policjantom, mogą być anonimowe.
Wklej tutaj kod osadzenia...