Tłumy mieszkańców na Sieradzkich Wrotach Czasu

galerie_ae8b75cd075309ba72ed7952f2a15bec_galerie
fot. UM Sieradz

Tłumy sieradzan i mieszkańców regionu przeniosły się w czasie za sprawą Sieradzkich Wrót Czasu, które w ostatnią niedzielę "otworzone" zostały na Wzgórzu Zamkowym.

Z całą pewnością to pokazy konne były tym, co przyciągnęło najwięcej widzów i wzbudziło ich największy zachwyt. W tym roku, podczas Sieradzkich Wrót Czasu można było obejrzeć aż dwa konne pokazy. Pierwszy z nich to połączenie niezwykłej umiejętności jazdy konnej i strzelania z łuku, jaką przed wiekami prezentowali Tatarzy. Drugi z nich przeniósł nas do XVII w., kiedy to na polach bitewnych Europy, nie było mocnych na polską husarię.

W czasie Wrót nie zabrakło także pokazów walki rycerzy. W szrankach można było obserwować zmagania zarówno grupowe, jak i indywidualne pojedynki.

Na sieradzkim Wzgórzu Zamkowym można było również pospacerować z archeologiem, spróbować swoich sił i umiejętności na stoiskach rzemieślniczych a także zdobyć medal z podobizną księcia Leszka Czarnego biorąc udział w grze miejskiej.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta Sieradza przy wsparciu Sieradzkiego Centrum Kultury i Bractwa Rycerskiego Ziemi Sieradzkiej.

Partner wydarzenia: Rajsport Active

Sponsorem wydarzenia jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Źródło: UM