Trwa projekt "Poznajemy Zawody". Policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących

249-189261
fot. KMP w Skierniewicach

Skierniewiccy policjanci spotkali się z uczniami klasy 4 z Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących. W szkole z inicjatywy rodziców rozpoczął się projekt „Poznajemy Zawody", który ma na celu przybliżyć młodzieży warunki i charakter służb mundurowych. Pierwsza edycja poświęcona była służbie w policji. Do spotkania zaangażowali się policjanci z wydziału ruchu drogowego, przewodnik psa, technik kryminalistyczny oraz oficer prasowy.

Dzieci mogły poznać funkcjonariuszy z zupełnie innymi doświadczeniami zawodowymi oraz różnymi umiejętnościami. Uczniowie mieli szansę obserwować jak przewodnik psa, mł. asp. Edyta Mądrzycka, współpracuje ze swoją czteronożną funkcjonariuszką o imieniu Pasja. 

- Na zajęciach uczniowie mogli być świadkami jak przewodnik psa ćwiczy z nim posłuszeństwo czy też jak zachowuje się podczas zabawy. Czwartoklasiści uczestniczyli też w tropieniu, schowali ulubioną zabawkę Pasji do jednego z plecaków, a następnie przewodnik psa wydał odpowiednią komendę i chwilę później pies znalazł schowany przedmiot. Ważnym elementem w wystąpieniu sierż. Edyty Mądrzyckiej było również właściwe zachowanie podczas spotkania z psem służbowym, który jest w trakcie tropienia lub innych czynności służbowych - mówi starszy sierżant Aneta Placek-Nowak.

Funkcjonariusze z ruchu drogowego przybliżyli uczniom zadania, jakimi na co dzień zajmuje się policjant z tzn. „drogówki", a także pokazali sprzęt, który wykorzystywany jest do pomiarów prędkości. 

- Uczniowie przybliżyli wiele historii, kiedy ich rodzice mieli kontakt z policjantami na drodze, zadali również wiele trafnych pytań dot. bezpieczeństwa. Ponadto młodzież przymierzyła policyjny stój używany do zabezpieczeń podczas imprez masowych - kask i tarczę, co wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Na zakończenie uczestnicy mieli szanse porozmawiać z technikiem kryminalistycznym, poznać sposoby zabezpieczania śladów oraz narzędzia do tego wykorzystywane - dodaje starszy sierżant Aneta Placek-Nowak. - Projekt „Poznajemy Zawody" rozpoczął się z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów. Na spotkaniu padło bardzo dużo pytań, każdy z uczniów wykazał się aktywnością oraz inicjatywą. Policjanci zostali przyjęci w szkole niezmiernie miło, czas spędzony wraz z uczniami minął w świetnej atmosferze. Radzie rodziców, nauczycielom i uczniom dziękujemy za zaproszenie i nie ukrywamy, że czekamy na więcej takich spotkań!