Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w powiecie brzezińskim

267-188785
fot. KPP w Brzezinach

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Brzezinach odbył się dyżur w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, w który aktywnie włączyli się brzezińscy policjanci.

W 2024 roku od 19 do 25 lutego obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia. 

Jak co roku w działania te aktywnie włączyli się brzezińscy policjanci. Wspólnie z przedstawicielami Zespołu Kuratorów z Sądu Rejonowego w Brzezinach, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzezinach i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzezinach prowadzili dyżur, podczas którego osoby zainteresowane mogły uzyskać fachową poradę dotyczącą danej sytuacji lub osobistego problemu związanego z popełnieniem przestępstwa na szkodę rozmówcy. 

źródło: KPP w Brzezinach