Uczniowie PZS nr 1 w Sieradzu na praktykach w Saragossie i Corralejo

438118856_122108569538279439_303898353797570829_n
fot. Starostwo Powiatowe w Sieradzu

Od 15 kwietnia na praktykach zagranicznych przebywali uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Sieradzu. 

W Corralejo na Fuerteventurze pracowało 15 uczniów, a w Saragossie 14 uczniów. W Saragosie na tygodniowym stażu przebywał również nauczyciel przedmiotów geodezyjnych. Uczniowie „Mechanika" pracowali m.in.: w warsztatach samochodowych, w serwisach komputerowych, w firmach geodezyjnych. Niektórzy z nich odbywali też praktyki w firmie, zajmującą się obróbką metali za pomocą nowoczesnych urządzeń CNC czy też w przedsiębiorstwie produkującym mikrowarzywa hydroponiczne w kontrolowanych warunkach klimatycznych. 

Ponadto miejscem praktyk był też Uniwersytet w Saragossie, gdzie praktykanci z PZS nr 1 w Sieradzu zajmowali się administracją i tworzeniem aplikacji dla studentów z całej Europy. Informatycy i programiści pracowali też w firmach informatycznych, które mają w swoim portfolio obsługę mediów społecznościowych, tworzenie stron internetowych przy użyciu systemu zarządzania treścią (CMS) oraz administrowanie stronami.

Nasi uczniowie przez miesiąc muszą po porostu żyć w obcym mieście, w obcym kraju. Głównym ich zadaniem jest oczywiście odbycie praktyk, ale również mają obowiązek sami gotować, prać, sprzątać i organizować sobie czas wolny. Wszystkie te działania mają na celu też to, żeby młodzież poznała kulturę obcego kraju, żeby przełamywali bariery w używaniu języka angielskiego oraz żeby zaczęli uczyć się kolejnego języka, tj. hiszpańskiego" – dodaje Kluba Michał, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Sieradzu.

Uczniowie z Mechanika wrócili do Sieradza i swoich szkolnych obowiązków 12 i 13 maja.

Wartość projektu wynosi 486 998,69 zł. Przedsięwzięcie „Ucząc się przez doświadczenie IV" o numerze 2023-1-PL01-KA122-VET-000121674 jest realizowane na zasadach Programu Erasmus+ w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sieradzu