Najważniejsze wideo w lodzkie

Uczniowie z Pukinina gościli w rawskiej komendzie Policji

255-182474
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej gościli uczniów klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Pukininie. O tym w jaki prawidłowy sposób i dlaczego warto nosić odblaski podczas spotkania mówił dzielnicowy mł. asp. Daniel Jasiński oraz asp. Agata Krawczyk.

Ogólnopolska kampania „Świeć przykładem" ma za zadane uświadomienie wszystkich użytkowników dróg o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, powoduje że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też, korzystanie z drogi, gdy panują na niej trudne warunki, wymaga zwiększenia uwagi zarówno przez pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. 

W trakcie spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Pukininie, rawska policjantka mówiła o zadbaniu największych ludzkich wartości którymi są życie i zdrowie. Noszenie w plecaku czy kieszeni elementu odblaskowego nie przyniesie z niego żadnej korzyści, dlatego też funkcjonariuszka przekonywała do noszenia ale w sposób prawidłowy. Każdy odblask powinien być umieszczony w takim miejscu, by znalazł się w polu działania świateł samochodowych i był zauważalny dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków. 

Dzielnicowy przypominał o prawidłowym przechodzeniu przez przejście dla pieszych oraz ograniczonym zaufaniu do osób obcych. Na koniec dzieci zwiedziły komendę, zasiadły za kierownicą policyjnego radiowozu i sprawdziły posiadane umiejętności podczas przechodzenia przez przez przejście dla pieszych pod bacznym okiem policjantów.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej