UKS Nawa: 3 medale na Mistrzostwach Województwa w Łodzi i 31 krążków w Sochaczewie

400725221_666169522316338_8762744821581186736_nmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Bardzo intensywnie ostatnie dni spędzili pływacy UKS Nawa. W dniach 10-11 listopada skierniewiczanie startowali w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego oraz w zawodach w Sochaczewie zorganizowanych z okazji święta niepodległości, w sumie przywożąc 34 medale

Mistrzostwa Województwa z medalami

Za nami bardzo dobry czas dla skierniewickich pływaków. 10 listopada w łódzkiej Zatoce Sportu odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego 8, 9 i 10 latków. Nasi najmłodsi adepci sztuki pływania uzyskali znakomite wyniki, przywożąc dwa medale indywidualne. Wszystko za sprawą Lilianny Kalisiak, która wywalczyła srebro na 25 m stylem klasycznym i brąz na 50 m stylem grzbietowym. Brązowy medal zdobyła również sztafeta dziewcząt, startująca na dystansie 4x50 m stylem dowolnym. Drużyna wystąpiła w składzie: Liliana Kalisiak, Martyna Puciłowska, Zosia Kawczyńska Aleksandra Sadowniczyk.

Robert Figat-Gomez VIII miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym

Sztafeta chłopców również w konkurencji 4x50m stylem dowolnym, płynąc w składzie: Filip Błaszczyk, Mirosław Połeć, Franek Głowacki i Robert Figat-Gomez zajęła VIII miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

Medalowe Święto Niepodległości w Sochaczewie

Dzień Niepodległości 11 listopada nasi zawodnicy obchodzili na sportowo startując w XVI Ogólnopolskich zawodach pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Sochaczew. W tym roku zwycięzcą tradycyjnego „wyścigu australijskiego" okazał się Bartłomiej Karwat, który wywalczył również tytuł najszybszego zawodnika oraz nagrodę rzeczowa w postaci wspaniałego roweru. Do wyścigu australijskiego zakwalifikował się również Julian Pietrowski ostatecznie zajmując w nim trzecią mocną pozycję. Wśród dziewcząt w wyścigu australijskim również wystąpiły dwie nasze reprezentantki: Roxana Mydłowska oraz Zosia Głażewska. Roxana wywalczyła 3 lokatę natomiast Zosia ukończyła rywalizację na szóstej pozycji.

Nasi zawodnicy pokazali swoją siłę plasując się na wysokich lokatach w startach indywidualnych, uzyskując świetne wyniki jak i zdobywając największą liczbę medali (31) zwyciężając klasyfikację medalową.
Bartłomiej Karwat
złoty medal w konkurencji 100m stylem motylkowym,
złoty medal w konkurencji 100m stylem grzbietowym,
złoty medal w konkurencji 100m stylem dowolnym,
Julian Pietrowski
srebrny medal w konkurencji 100m metrów stylem motylkowym, brązowy medal w konkurencji 100m stylem klasycznym,