Ulicami Bełchatowa przeszedł 55. Męski Różaniec. We wspólnej modlitwie uczestniczyło ponad 80 mężczyzn [Foto]

kafel

Tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca bełchatowscy Wojownicy Maryi wyszli na ulice miasta, by modlić się Męskim Różańcu. To trzecie w tym roku i 55. spotkanie wiernych w tej inicjatywie. We wspólnej modlitwie wzięło udział blisko 80 mężczyzn z w bardzo zróżnicowanym wieku. 

Męski różaniec rozpoczął się nabożeństwem w parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i świętej Barbary w Bełchatowie na osiedlu Dolnośląskim. Następnie mężczyźni z różańcami w dłoniach, podążając za figurką Mari i dając świadectwo swojej wiary przeszli ulicami: Wyszyńskiego, Lipową, Pileckiego i Kościuszki. Tradycyjnie spotkanie zakończyło się modlitwą przy Kaplicy Adoracji w parafii farnej. Po wspólnej, pełnej skupienia modlitwie mężczyźni utworzyli krąg i wykonali pamiątkowe zdjęcia.

Męski Różaniec to Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Odprawiane jest w przestrzeni publicznej, przez mężczyzn. Ta idea gromadzi wokół siebie sporą grupę mężczyzn, którzy co miesiąc spotykają się w setkach miast i miasteczek rozsianych po całym kraju.