Umowa na zaprojektowanie wodnego placu zabaw podpisana

DSC_1177--kopia-scaled
fot. UM Łęczyca

Burmistrz Paweł Kulesza podpisał umowę z Arkadiuszem Szczerekiem – prezesem zarządu firmy WHITE architekci sp.z.o.o. z Kielc – na przygotowanie dokumentacji w formie Programu Funkcjonalno – Użytkowego dla budowy wodnego placu zabaw w Łęczycy. 

Wodny plac zabaw będzie pierwszą tego rodzaju atrakcją w naszym mieście, na którą to Miasto Łęczyca otrzymało dofinansowanie w wysokości 1 800 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Po stronie wykonawcy jest przygotowanie dokumentacji, na którą składają się m.in. budowa wodnego placu zabaw, budowa zaplecza technicznego, rozwiązania projektowe zgodne z warunkami technicznymi czy uzyskanie niezbędnych opinii.

Burmistrz Paweł Kulesza zaznacza, że tego rodzaju plac będzie pierwszą taką atrakcją w naszym regionie.

Cały czas staramy się szukać nietuzinkowych rozwiązań, aby poprawić ofertę rekreacyjną naszego miasta. Wcześniej postawiliśmy pumptrack czy pumptrack z elementami skateplazy, które też były nowościami w naszym regionie – mówi Burmistrz – Idziemy dalej tą drogą i chcemy wybudować wodny plac zabaw, który mam nadzieję, że przysporzy naszym małym mieszkańcom masę radości.

Wodny plac zabaw powstanie przy ulicy Ozorkowskie Przedmieście. Przygotowanie PFU jest pierwszym, niezbędnym krokiem do realizacji tego zadania.

źródło: UM Łęczyca